Напередодні опалювального сезону чиновники та бізнесмени «від комуналки» потирають руки, а жителі Дніпропетровщини трясуться від однієї думки про майбутню зиму.

Протягом 24 років Україна так і не видерлася з-під гори комунальних проблем. Впродовж десятиліть завдяки підконтрольним ЗМІ народу забивали голову проблемами ЖКГ, в той час коли чиновники та бізнесмени «від комуналки», які володіють такими собі фірмами-прокладками, не встигали міняти особняки на палаци і пересідати з однієї модної іномарки в іншу.

KYP_5941w
Коли починаєш говорити про тих чи інших злодіїв у владі, це чомусь відразу називають політикою, — каже керівник ГО «Майдан-Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко. – Насправді ж це звичайний кримінал. Наприклад, колишнього главу дніпропетровського ЖКГ Лисого заарештували за привласнення та розтрату майна, а також зловживання службовим становищем, яке в підсумку виявилося «службовою недбалістю». Більш за те, незважаючи, що під час слідства було доведено: чиновник «спіонерів» добра на 13 млн. грн., його випустили на волю без судимості і з формулюванням – «відсутність суспільної небезпечності».

Громадський діяч впевнений: вирішити проблему з боргами по комунальних платежах і увійти в опалювальний сезон без особливих проблем можна лише прибравши зі згаданої сфери корупційну складову.

— Інакше ми знову роками будемо платити за голі, неізольовані труби, — каже Романенко, — і мовчки нарікати на тарифи, в яких 60 відсотків складової – збитки, допущені саме підприємством-постачальником послуги. Це витік води, тепловтрати, тобто, розтрата газу – точніше, народного багатства, наших з вами грошей. Втім за такі дії або бездіяльність винних треба садити за грати, щоб іншим не кортіло. Іншого виходу я не бачу.

Відразу згадалася історія в Кривому Розі. Там було 5 км неізольованих труб. Залатали близько 200 м. З якою помпою місцева влада святкувала цю перемогу! Хіба що параду не було з військовим оркестром. Але ж у цього, другого за величиною міста області, мало не найбільші в країні борги за комуналку. Дивно навіть, що тамтешній градоначальник – голова Асоціації мерів міст України. Чи там вибирають з тих хто гірше?

А ось вам невеличкий Вільногірськ. Там дозволили обладнувати житло індивідуальними системами опалення. У цьому містечку проблеми з платежами відсутні впродовж двох років. Люди справно платять і за якість послуг і за кількість отриманого тепла.

Чому подібне неможливо в тому ж Кривому Розі чи Дніпропетровську? Та тому що крадії при владі залишилися і куди не кинь – править кругова порука, в якій напевно беруть участь і столичні пройдисвіти. Кришовики, так би мовити.

— У Кривому Розі «госпідар» Вілкул співтовариші створив фірму-прокладку між постачальником послуги і споживачем, в якій осідають комунальні платежі, — говорить Віктор Романенко. – Гроші вчасно і в повному обсязі не доходять до казни. Ось вам і борги. А ви ще питаєте, хто винен і хто кому Рабинович?

Прикро, але факт: коли ми бачимо, що по вулицях впродовж годин, а буває й цілодобово тече питна вода або всю зиму парує з «свердловини» труба теплопостачання – це явна крадіжка народних грошей.

Ой, вибачте! Про яку питну воду йдеться, якщо самі комунальники називають те, що тече по трубах наших будинків «умовно питною» рідиною? Цікаво, а митися в цій водиці безпечно? А посуд помити можна?

І знову ж – чому з’явилися борги за енергоносії та комунальні послуги? Спочатку виною були невиплати зарплат, потім – значне зниження якості комунальних послуг. Тепер – те ж плюс повальне зубожіння населення, «космічні» тарифи, неприборкана інфляція і відсутність бажання влади встановлювати лічильники контролю.

Тобто головний ворог народу у цій сфері був і залишається саме чиновник, який геть відмовляється працювати відкрито, покриваючи корупційні схеми і плодячи мертві душі. Який не хоче, щоб споживач мав лічильник і платив по ньому, а не «від ліхтаря».

І чудять такі «люди», сидячи у народу на шиї, — Гоголь позаздрить. Наприклад, після перевірки громадськими діячами однієї з дніпропетровських комунальних установ з’ясувалося наступне: до 15 відсотків «штатних» людей жодного разу не з’являлися на робочих місцях.

— Нехай запам’ятають всі брудні на руку комунальники і чиновники – наразі громадськість буде в повному обсязі контролювати ситуацію, — говорить Віктор Романенко. — З дніпропетровського Євромайдану до нас прийшли фахівці, які здатні оцінити і обчислити реальний прибуток і збитки комунальних підприємств. Ми зайдемо в будь-який високий кабінет.

А поки нікого не дивує, що переляканий майбутньою зимою народ вдень ремонтує труби і дахи, утеплює під’їзди і закриває люки, а ввечері … стоїть у чергах, щоб оплатити послуги великого і могутнього монстра на ім’я ЖКГ. Скажете – не маразм?

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий