Caucasian mid-adult blonde woman wearing mini skirt and heels pushing trash can in alley.

Розрахунки сплати за послуги вивозу твердих побутових відходів для мешканців Дніпропетровська, здійснюється за нормами створення ТПВ затверджених рішенням міської ради № 25/25 від 28.11.2007 року «Про затвердження норм створення ТПВ для житлових будинків територіальної громади Дніпропетровська незалежно від форм власності та для підприємств не виробничої сфери».

Норма створення побутового сміття згідно з цим рішенням складає 2.01 м3/рік на одного мешканця багатоквартирного будинку та 2.42 м3/рік для мешканців приватного сектору.

 

 

Ця норма взагалі не відповідає дійсності тому

За цими нормами кожен мешканець повинен створювати 2001 л. : 365 днів = 5.48 л. на добу, але ще у 2007 році (за нормами, встановленими Наказом Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України від 10.01.2007 №7, згідно Постанови КМУ від 10.02.2008 №1070) він створював 0.77 кг (3 літра/доба) та 0.08 кг. великогабаритних відходів або 365 днів * 3 л. = 1095 л. = 1.095 м3/рік та 29.2 кг великогабаритних відходів, що в два рази менше ніж за сьогоднішніми нормами.

Неможливо собі уявити, скільки їжі повинна споживати людина щоденно, аби накопичити стільки сміття. Мабуть, вона повинна привозити з магазину щоденно щонайменше пів центнеру харчів. А також, хоча б раз на місяць робити в своєму мешканні ремонт з метою викинути на смітник вікно або двері чи старий диван. Абсурдність цих норм очевидна.

Ціна на вивезення одного контейнеру (1050 л.) – 35 грн. А за новими нормами за два контейнера – 70 грн. на рік за одну особу. Встановлений тариф на одну особу, прописану у квартирі, без урахування кількості створених відходів – 9.36 грн./міс.* 12 місяців = 112.32 грн.:70 грн.=1.6, що вже на сьогодні кожний мешканець сплачує у 1.6 разів більше ніж встановлено тарифами.

Виходить, що люди через 8 років почали їсти більше (навіть страшно собі уявити скільки потрібно заготовити харчів навіть не на сім’ю, а на одного), на те щоб вийти на цифру відходів, яку намалювали перевізники сміття сьогодні.

За спостереженнями громадських волонтерів наповнюваність контейнерів у дворах будинків та, відповідно вивіз сміття, зараз зменшились, що найменше, у два рази.

Наявності ненажерливість перевізників сміття, з їх бажанням і намаганням зідрати (стягнути) з  мешканців як можна більше грошей, спекулюючи своїм положенням монополіста та, заручившись  при цьому, підтримкою органів місцевого самоврядування.

Коли у квітні 2012 року  Харківський інститут ЖК Господарства провів заміри норм накопичення ТПВ, виявилось, що діючі норми завищені в 1.5 рази і повинні бути зменшені відповідним рішенням виконкому Дніпропетровської міської ради. Але злочинно цього не було зроблено і з мешканців продовжують стягувати зайві кошти.

Заміри створення побутових відходів у вересні 2014 року були сфальсифіковані, про що була публікація у газеті «Горожанин» за 13-19 листопада 2014 року.

При цьому представників громадськості до проведення замірів норм накопичення ТПВ, які проводились (чи не проводились взагалі) згідно договору з сумнівним Київським інститутом, не допустили (відмовили).

Громадськість міста обурена наглістю перевізників сміття за наміри чергового необґрунтованого підняття тарифів, які можна класифікувати як відверте мародерство.

Ми вимагаємо призупинити прийняття нових тарифів і провести слухання (з залученням громадськості) підприємств, які займаються вивозом сміття з відповідним обґрунтуванням структури старих та нових тарифів.

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Анатолій Мельніков

Добавить комментарий