Водні простори. Гірські краєвиди, каньйони, острови. Пишні карпатські дерева, безкраї площі Асканії. Хортиця, Кінбурн, Джариглач…

Не вистачить часу перелічити багатства України, щоб бути гордим Батьківщиною.

Наведемо вашій увазі саміі найцікавіші та цнікальні туристичні місця нашої країни, яка цьогоріч святкує 25 років від Дня Проголошення Незалежності України!

 

Майдан Незалежності. Київ.

 Майдан Незалежності впродовж 2013–2014 років здобув славу кривавої історії України. Проте це історичне місце немов птиця фенікс відродилось з руїн в прямому розумінні цього слова і знову тут призначають побачення, гуляють туристи з України та всього світу.


Софія київська. Київ.

 Заповідник національного значення – «Софія Київська», наступна національна гордість. Ця святиня є свідком багатьох сторінок історії України,  навіть зараз виступає свідком тих подій, навіть більш достовірним ніж наука.

Музей мікромініатюр Миколи Сядристого. 

 Микола Сядристий пропагандує Україну шляхом виробництва мікромініатюр. Найбільша кількість мініатюр автора представлена в Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Парк «Київська Русь».Копачів.

Парк є яскравим прикладом ситуації, коли для збільшення кількості туристичних об’єктів країни можна не лише створювати нові, а й займатись відновленням старих. Київщина славиться старовинною атмосферою і може запропонувати велику кількість сучасних розваг.

Національний Заповідник «Переяслав», Переяслав Хмельницький

Це місце складається з великої кількості музеїв та пам’яток мистецтва. Всі вони розташовуються за межами міста. Так музей в с. Старовичах можна ознайомитись з розписами майстринь, які стали відомими на всьому світові. Одна з них – Марія Примаченко, її геніальність відзначило ЮНЕСКО, присвятивши їй 2009 рік, а також майстриня Катерина Білокур. Роботами цих жінок був вражений відомий Пабло Пікассо.

Музей космонавтики ім. Сергія Корольова, Житомир.

Відновлений Музей космонавтики є приводом для гордості не лише місцевих жителів, а й країни загалом. Сергій Корольов основоположник практичної космонавтики, конструктор перших космічних кораблів, народився саме у Житомирі.

 

Тунель кохання. Клевань.

Романтичний тунель на Рівненщині важається природним дивом України. Це дорога із дерев і кущів, які перетинаючись утворюють коридор. Незвичайні сплетіння дуже красиві 🙂 Їх краса спонукала японського кінорежисера Акійоші Імазакі  зняти романтичний фільм «Клевань: Тунель Кохання» (2014).

Озеро Світязь. Шацькі.

Світязь – найгарніше із Шацьких озер, що на Волині, воно є має найбільшу глибину та площу серед всіх українських озер. Острів закоханих на озері має безліч легенд та історій. Система Шацьких озер є найбільшою в Європі, має унікальні природні, оздоровчі, рекреаційні властивості.

Національний Оперний театр ім. Соломії Крушельницької, Львів.

 Львівський театр є гордістю жителів міста та прославляє геніальну національну оперну співачку. Соломія Крушельницька виступала на найбільш відомих сценах світу та розпочинала та завершувала свою кар’єру і місті Лева…

Найдавніша стоянка людей на території Європи, Королево.

Варто знати, що один мільйон років тому, на місці сучасного Закарпаття (с. Королево та с. Веряця) первісна людина вже користувалась в побуті знаряддями праці. На сьогодні це місце найдавніша стоянка первісної людини серед просторів Центральної та Східної Європи може мати велику популярність серед туристів, проте для цього йому потрібна фінансова підтримка. Також слід знати, що туристів може зацікавити розташовані поруч руїни замку Нялаб.

Хата-музей фільму  Параджанова «Тіні забутих предків», Верховина.

Режисер Сергій Параджанов у віці 23 роки став автором всесвітньовідомого фільму «Тіні забутих предків». Сьогодні ця стрічка є у двадцятці кращих у світі. В університеті Гарварду для курсу кінознавства цей фільм внесений до основної програми перегляду студентам. Дім-музей, де проживав відомий режисер зараз є одним із туристичних об’єктів Верховини.

Резиденція буковинських Митрополитів, Чернівці

ЧНУ ім. Юрія Федьковича або резиденція митрополитів – є прикладом найкрасивішого учбового закладу на території України. Буковина – є місцем, де переплітаються різні культури, це виражається в архітектурі, яку часом дуже складно зберегти.

Печера«Оптимістична», Королівка

Печера «Оптимістична» знаходиться на Тернопільщині має шосте місце в світі за довжиною (232 000 м) і є найдовшою в Європі. Проте вона є найдовшою відомою гіпсовою печерою в світі.

Kам’янець-Подільський замок, Кам’янець-Подільський.

Головний замок Поділля має унікальність не лише як фортифікаційна споруда. Тут поєднані архітектура, сакральність, середньовіччя. Разом це втілюється в «Квітку на камені» — місто Кам’янець-Подільський.

Фонтан«ROSHEN», Вінниця.

Фонтан у Вінниці є найбільшим в Європі плавучим фонтаном. Розміщений на річці Південний Буг. Висота струменя фонтану – 60 метрів, площа розліту 140 м.

Музей-квартира Миколи Леонтовича, Тульчин.

 Pentatonix, ThePianoGuys, Олег Скрипка та Ле Гранд Оркестр, Metallica, Celtic Woman, Тіна Кароль… Це може здатися дивним, але їх усіх поєднує виконання твору «Щедрик» («Carol of the Bells»). Музичну обробку народної щедрівки, яка підкорила світ своєю мелодійністю, створив Микола Леонтович. Його квартира-музей знаходиться на Вінниччині, на батьківщині композитора.

Аккерманська Фортеця, Білгород-Дністровський.

Історія Аккермана почалась в 13-15 сторіччі. В минулому тут було чорноморське місто Тіра, а саме в IV ст. Коріння фортеці, що на Одещині є найбільшою із збережених в Україні і пов’язане з територіями сучасних Туреччини, Італії, Молдавії та Румунії.

Національний Заповідник «ОЛЬВІЯ», Парутине.

Історико-археологічний заповідник «Ольвія» розташований на Миколаївщині. В давні часи тут була грецька колонія – античне місто-держава. Це місце входить до рейтингу 7 чудес України, як частинка Греції на території України.

Заповідник «АСКАНІЯ-НОВА», Асканія-Нова.

Біосферний заповідник розташований на Херсонщині, був відомим в Європі ще у XIX  ст. Тварини були привезені з усіх континентів німецьким вченим Фрідріхом Фальц-Фейном.

«ЗАПОРІЗЬКА СІЧ», Запоріжжя.

Комплекс «Запорізька Січ» — візитна картка українського козацтва. Козацький острів Хортиця має відтворені та збережені пам’ятники часів Козацтва.

Заповідник «КАМ’ЯНІ МОГИЛИ», Назарівка

Заповідник розташований поміж Запорізької та Донецької областей – невелика гірська країна. Унікальний рельєф, рослинний та тваринний світ (особливо восени) разом утворюють незвичайний природно-історичний об’єкт.

Центр Народного мистецтва «ПЕТРИКІВКА», Петриківка

Розташований центр народного мистецтва на відстані 50 кілометрів від міста Дніпро пропонує глядачам ознайомиттсь з Петриківським розписом. Зараз його іменують «українським декоративно-орнаментальним народним малярством» він занесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Урочище «ХОЛОДНИЙ ЯР», Мельники

Історичне розташування «Холодного Яру» знаходиться на Черкащині. Окрім того, що це природна пам’ятка, це ще й одна із сторінок героїчного минулого українського народу. Городище скіфів (7 ст. до н. е. ) в Холодному Ярі  має статус міжнародного значення.

Печери  Святого Антонія, Чернігів

 Антонієві печери – це комплекс печер в 4 яруси, датується 9 століттям, розташований в Болдиних горах. Печери відносяться до Чернігівського архітектурного заповідника, що поєднує важливі пам’ятки часі Київської Русі мають багато загадок та легенд.

 

Нашу маленьку «навколосвітню» подорож Україною з нагоди Дня Незалежності завершено. Але аж ніяк не завершені подорожі як такі! Адже на карті кожен українець обов’язково має знайти свою власну найважливішу причину пишатися своєю Батьківщиною 🙂 Аби ви швидко переконалися, що це далеко не всі пам’ятки, якими варто пишатись в Україні, до ваших послуг  відповідні статті.

Читайте також: «Незвичні готелі України.(ФОТО)»

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк.

за матеріалами ua.igotoworld.com

Добавить комментарий