Не враховуючи Мінські домовленості, підтримувати санкції і вимагати, щоб керівництво країни вело боротьбу з корупцією.

13988761_532914030235679_729202033_n
Девід Дж.Крамер, старший директор з прав людини і демократії Інституту міжнародного лідерства Маккейна,The American Interest.

Народ України за 2 минулих роки зазнав великих втрат, 100 жертв після Революції Гідності (2014), приблизно 10000 убитих на Сході України, як результат воєнного вторгнення Росії під керівництвом  Володимира Путіна. Біль та розчарування переповнюють українців, як стосовно керівництва країни так і країн Заходу, бо вони, на думку населення, не підтримали свій народ.

Два рази за минулі 12 років український народ виступав проти влади та корупції. Вперше це відбулось в 2004 за часів прем’єрства Віктора Януковича, коли були зафіксовані фальсифікації результатів президентських виборів. Вдруге у 2013-2014 роках, коли корупційна влада президента Януковича, орієнтувалась на Росію та не підписала договір з ЄС. Напевне складно знайти ще одну країну, де за останні 10 років народ проявляв стільки мужності та боротьби за свою свободу.

Українська нація заслужено має отримати підтримку Західних лідерів. Так керівники західних країн повинні показати українцям, що санкції проти Росії триватимуть стільки, скільки буде порушуватись територіальна цілісність та суверенітет України. США та ЄС мають чітко показати керівництву України, що підтримання корупції в країні буде мати дуже велику ціну.

Корупція – одна з головних проблем України

В той час як режим Путіна становить найбільшу загрозу для нашої країни, найбільшим внутрішнім ворогом є Президент України та діючий уряд, так як вони не роблять нічого, щоб знизити рівень корупції. В цьому питанні Захід повинен активно та наполегливо вимагати від України вирішити це питання.

Зараз є такі погляди, що уряд Гройсмана вже повинен був адаптуватись. Ані Україна, ані Захід не мають багато часу у своєму розпорядженні. Тим паче, що призначення Гройсмана на посаду було знаком того, що влада зараз буде повністю зосереджена в руках Президента та не готова до реальних реформ.
Український народ заслуговує на кращу долю. Минуло не так багато часу після революції, а люди вже встигли розчаруватись у владі, що стала ще більш корумпованою та використовує прийоми старої влади. Експерти дають прогнози, що уряд Гройсмана буде працювати лише пів року.

Це свідчить про великий тиск на українських лідерів 4-ма основними чинниками.

Перший, США, ЄС і міжнародні банківські установи, які готові надавати грошову підтримку Україні на основі результатів, змін, а не довіряючи пустим словам. На даний час це вже відбувається, бо отримання кредиту в 1,7 млрд від МВФ затримується. Новий уряд це ще не показник прогресивних змін, це лише розвиток. Західні країни повинні чітко вимагати реальних реформ і відповідно реальних зрушень нової  команди. Україні була надана летальна військова техніка, для боротьби з Російським агресором – це позитивні зміни, але це потрібно було зробити ще 2 роки тому.

Другий, США та ЄС повинні наполягати на допомозі таких агентств як ФБР та міністерства юстиції, щоб проводити ефективні розслідування корупції в Україні. Треба надати чіткі пояснення Україні, що від того як вона готова прийняти та реалізовувати цю допомогу  буде залежати серйозність її планів на вирішення цієї проблеми. Допомога зовні  і тиск на українських прокурорів, дуже потрібні, щоб слідство велось прозоро без втручання політиків. Це повинно зупинити політичні переслідування джерел інформації, враховуючи офіс Генпрокуратури.

Третій, правоохоронні органи Америки та Європи повинні вести моніторинг джерел покупок українцями активів та нерухомості за межами України. Для прикладу, де українські можновладці взяли кошти на купівлю престижного майна та компаній в США? Західне співтовариство не повинно підтримувати ріст корупції в Україні.

Четвертий, настав момент запровадження дієвих санкцій проти громадян України, що є учасниками серйозної корупції. В той же момент зрівнюючи Україну та Росію, на останню розповсюджуються 2 види санкцій (стосовно порушення прав людини та військового вторгнення до України). Санкції для України повинні стосуватись корупції високих рівнів. Якщо б під дію санкцій припаде невелика кількість людей, що займаються корупцією, для інших це буде попередження, що є загроза втрати поїздок до Заходу та виконання банківських операцій.

Революція Гідності стала знаком протесту проти 25-річної масштабної корупції в Україні. Президент України та уряд Гройсмана окрім створення національного бюро по боротьбі з корупцією не зробили жодних кроків вперед для боротьби з корупцією в країні. Генпрокуратура виступала органом для знищення політичних конкурентів і  укриття справ, проти реальних порушників закону та відповідальних за вбивства людей на Майдані. Є необхідність повної  зміни працівників Генпрокуратури, до того ж більше ніж 20 тисяч прокурорів і суддів в Україні.

Україна дуже потребує допомоги в боротьбі з корупцією. Необхідно обмежити українців, які займаються корупцією в можливості подорожувати або жити в країнах Заходу та США, потрібно розміщувати їх статки у фінансових інститутах цих країн, щоб керівництво України почали серйозніше ставитись до боротьби з корупцією.

Продовження дії санкцій проти Російського агресора до моменту її звільнення, включаючи Крим, активно стимулювати керівництво України до боротьби з корупцією є найкращими інструментами Західної спільноти, щоб Україна досягла успіхів. Не має можливостей втрачати  дорогоцінний час.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

за матеріалами zik.ua

Добавить комментарий