Посадовці Дніпропетровської міської ради не знають законодавства України та заступник мера Санжара підписує документи не читаючи їх зміст.

QIP Shot - Screen 037

До такого висновку я пришла намагаючись,  в рамках Закону України «Про доступ до публічної інформації»,  отримати відповідь на свій інформаційний запит.

Трохи історії. Навчаючись на 6-му курсі університету темою дипломної роботи  я обрала дуже близьку мені та актуальну у наш час – Атестація державних службовців в Україні.

В процесі написання дипломної роботи з’явилась ідея з метою отримання інформації про результати атестації в Дніпропетровській міській раді, звернутись до установи з офіційним запитом на інформацію. Що я власне і зробила.

Відповідно до ст..20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» — розпорядник інформації має надати відповідь на інформаційний запит не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Варто зазначити, запит було зареєстровано 15 березня 2016р., відповідь мала надійти 21.03.2016, я завбачливо вказала свій мобільний номер, для того, щоб отримати відповідь на руки.

Відповідно до законодавства та теорії, все мало  скластись саме так. Але «склалось не так, як бажалось».

Фото запиту:

500ff87d428e7da3510f444bfc1510a9c823f626c24dfc04f237075f9691798b_full

21.03.2016р. мене повідомили, що відповідь готова і я можу її отримати у відділі прийому запитів на інформацію.

Отримавши відповідь – моєму подиву не було меж, питання вказані у запиті на інформацію, щодо результатів проведення атестації службовців Дніпропетровської міської ради, на думку юристів міської ради, за підписом Заступника міського голови Санжари О.О. потребують узагальнення та аналітичної обробки даних, тому запит  було перекваліфіковано у Звернення громадян і відповідь має надатись у термін відповідно до Закону України «Про звернення громадян», у рамках 30-ти денного терміну.

Відповідь:

b06b6ce35c0466544ee32916f2b61e9a9d290750e5eced55ed8c459d7859ebf9_full

Я, як людина, яка зараз навчається у вищому навчальному закладі та щоденно стикаюся з теорією, з прописаними нормами законодавства,  почала чекати вказаного терміну, а саме 15 квітня 2016р.

Але станом на 2 травня 2016 року відповідь я не отримала. Тому звернулась до управління внутрішньої політики міської ради з питанням про отримання відповіді, на що мені було повідомлено про необхідність звернутись до відділу роботи зі зверненнями громадян.

Пошуки відповіді мене «занесли» на другий поверх міськради, мабуть, в один з самих завантажених паперами кабінет, де дуже люб’язно мені відповіли, що дане звернення до них … НЕ надходило і в базі звернень не зафіксовано (і це в той час, коли відповідь я мала отримати близько двох тижнів до цього моменту). Я все ще маючи надію отримати відповідь пройшла ще 2-3 кабінети міськради, але результату це не принесло.

І вже, скажу чесно, майже втративши надію отримати відповідь, в коридорі міської ради я випадково зустріла Санжару Олександра, на моє запитання – ДЕ відповідь?, він відповів, що відповідь я мала отримати ще 15 квітня ( наче я сама про це не знаю) і що дуже погано, що станом на 11 травня (!!!) мені її не надіслали, на моє зауваження, що запитувана інформація має бути в міській раді вже систематизованою та аналізованою, Олександр Олександрович мені показав одне з питань зазначених у моєму запиті – Кількість рішень атестаційної комісії, які було оскаржено. – і сказав, що ця інформація потребує збору та аналізу,  я вирішила не продовжувати цю  дискусію і просто спитала – коли буде відповідь?, пан Санжара мене запевнив – через 20 хвилин в моєму кабінеті буде готово.

І що ви думаєте? – ТАК, я повірила.

Вирішивши ще декілька питань в міській раді, я завітала до приймальні Санжари, де з неприхованим подивом помічник Олег Усенко повідомив мені, що відповіді не має і тому надати її мені немає можливості, а підійти потрібно десь через годину. Не маючи можливості витрачати свій час  на очікування я залишила йому свій контактний телефон та взяла номер приймальні, на який, до речі, так і не змогла додзвонитися впродовж цього і наступного дня.

В п’ятницю 13-го травня близько 10-ї години я, знову, завітала до приймальні пана Санжари, де дуже мила секретар пані Вікторія мені повідомила, що відповіді не має і вона не знає де її взяти ( в цей момент я вже втомилась грати в квест по пошуку відповіді). На моє щастя в приймальні з’явився сам Санжара і сказав, що сьогодні після 17-ї я вже точно отримаю відповідь на свій запит (точно!).

День був насичений, були представники осередків нашої організації з Широкого та Кривого Рогу, зустріч з заступником Прокурора Дніпропетровської області, безкоштовна юридична консультація  громадян у нашому офісі, і вже близько 17:30 мені вдалося потрапити до міської ради і що ви думаєте??))

Пан Усенко, який не очікував на мій візит, близько 20 хвилин провів у пошуках та нарешті (!) відповідь знайшлась, у кабінеті Санжари і чомусь без печатки..

Ну це ще не все…

У цій відповіді мене повідомляють, що атестація не проводилась, так як відповідно до Постанови Кабінету Міністрів атестація проводиться один раз на чотири роки, і в 2015 році її не проводили.

Фото:

9a714928bfff848f5d1562a7c6def5eb847eed1bcae0c7b3f40616f346d579eb_full

І тепер скажіть мені. Невже в п’ятиденний термін не можливо було з’ясувати чи відбувалась атестація в 2015 році? І потрібно було майже два місяці обіцяти запитувачу інформації про надання відповіді найближчим часом…

На моє зауваження до нового начальника відділу скарг – він мені повідомив, що в міській раді відбуваються кадрові зміни і тому вони не вкладаються у терміни визначені законом.

Мені, як громадянину, абсолютно не цікаво – хто в який кабінет міської ради переїжджає і хто кого замінює, мене цікавить якість надання послуг органом місцевого самоврядування, який зобов’язаний діяти лише в межах та у спосіб передбачений законодавством!

Як член правління громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»  мною було підготовані та направлено не одну сотню запитів та звернень, але я  вперше (!) зіткнулась з таким недбальством з боку посадовців Дніпропетровської міської ради,гіршої якості надання послуг за свою практику ми не бачили! На моє глибоке переконання, відповідальність за таку низьку якість кадрового складу міської ради має нести Керівник установи, а саме міський голова Борис Філатов, але йому, здається, не до цього зараз…

12063735_993508917367341_4864303655834320709_n

Без віри в можливі позитивні зміни в місті,

член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Вероніка Коміссар.

Добавить комментарий