Громадська організація «Майдан Січеслав-Дніпро» вже понад два місяці проводить громадську перевірку витрат бюджетних коштів у сфері ремонту доріг області, так в межах розслідування нам стало відомо, що 12.07.2016р, в приміщенні Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області буде проходити тендер на поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення (4 лоти).

DSC_2841

Коли представники організації   12 липня 2016р., з метою проведення контролю за перебігом розкриття конкурсних пропозицій, зайшли до кабінету № 402, на годиннику було  11:07, Валентина Федорівна (особа, яка відкривала пакети з конкурсними пропозиціями) повідомила, що вже йде розкриття і наша присутність  є неможливою, на наші заяви, що Віктор Романенко є  членом  Громадської ради при САД, а  згідно Наказу  № 42 від 7.04.2016 за підписом Начальника служби автомобільних доріг Дніпропетровської області пана Гончарова Дмитра Володимировича ,  про забезпечення у встановленому порядку надання інформації, необхідної для забезпечення діяльності Громадської ради, а відповідно до Положення Про Громадську раду при Службі автомобільних доріг у Дніпропетровській області, р.2 п. 2.2 – основним завданням громадської ради є здійснення громадського контролю за діяльністю служби, він (Романенко) має право бути присутнім під час проведення тендерів. На що нами була отримана відповідь про те, що серед присутніх вже є представник Громадської ради при САД Свізінська Ганна Анатоліївна і більше немає потреби залучення інших членів Громадської ради, варто зазначити, що пані Свізінську ніхто не уповноважував виступати від імені Громадської ради і це заборонено нормами Положення про Громадську раду.

DSC_2843

Представник прес-служби та вище названий член Громадської ради при САД запропонували з’ясувати всі обставини з представниками нашої організації поза межами  кабінету. На наші питання – яким нормативно-правовим актом закріплено положення, що запізнення  – це привід не допустити представників громадськості до процедури контролю за проведенням відкритих торгів, відповісти не могли, на інше питання – чи виступаєте ви зараз від імені конкурсного комітету, відповідь також була негативна, на останнє запитання – на яких підставах ви зараз перешкоджаєте доступу громадськості до процедури торгів, отримали відповідь, що здійснює дії як представник Громадської ради при Службі автомобільних доріг Дніпропетровської області.

Варто зазначити, що юристами ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» було проведено аналіз Закону України «Про здійснення державних закупівель», яким закріплено право проведення громадського  контролю у сфері державних закупівель, а саме п. 4 ст. 9 визначає, що Під час проведення процедур розкриття пропозицій конкурсних торгів мають право бути присутніми представники засобів масової інформації та уповноважені представники громадських об’єднань. Замовники зобов’язані забезпечити безперешкодний доступ представників засобів масової інформації та громадських об’єднань на їхню вимогу до процедури розкриття пропозицій конкурсних торгів та право на фіксацію технічними засобами.

А відповідно до документації конкурсних торгів, розміщеної на офіційному сайті Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області —  До участі у процедурі розкриття пропозицій конкурсних торгів замовником допускаються всі учасники або їх уповноважені представники, а також представники засобів масової інформації та уповноважені представники громадських об’єднань. Варто зазначити, що про не допуск до приміщення де проводиться розкриття конкурсних пропозицій через запізнення, не зазначено!

Ну і на завершення, відповідно до інформації розміщеної на офіційному сайті САД у Дніпропетровській області в рубриці «Оголошення» не має інформації про проведення торгів 12.07.2016р. (скрін додається)

торгисад

На жаль, потрапити на засідання нам так і не вдалося і тому говорити про виконання посадовими особами Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області  Закону України «Про здійснення державних закупівель»  не доводиться, так як і про чесність, гласність та прозорість проведення тендерів.

До речі, у цей день на тендері було «розіграно» майже 400 мільйонів гривень!

13689794_1156974124354152_1060197331_n

14 липня 2016 року активісти нашої організації звернулись за роз’ясненнями, щодо вище викладеної ситуації до Начальника Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області  Гончарова Д. В., але і високопосадовець також не зміг пояснити дії своїх підлеглих, щодо перешкоджання проведенню громадського контролю за процедурою відкриття конкурсних пропозицій, тому в діях даної установи, ми вбачаємо упереджене ставлення до громадськості та бажання провести тендери за зачиненими дверима.

Ну а хто ж став переможцем цих «відкритих торгів» та яким чином його визначали ми повідомимо додатково в наступних наших публікаціях.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий