teritorіalna gromadaЗвертаю вашу увагу – з відпрацьованням ринкових (капіталістичних)  відносин у нашому місті штучно створювались проблеми поводження з побутовими відходами – результатом біологічної та необхідної діяльності громадян.

За досвідом розвинених країн, таких проблем не існує. Вивезення та переробка побутових відходів приносять прибуток як перевізникам, так і підприємствам, які їх переробляють.

У нашому місті – розвиненому індустріальному мегаполісі, підхід до побутових відходів дещо інший..

Відповідальні за екологічний стан та охорону навколишнього середовища разом з комунальними підприємствами створені і діють за кошти територіальної громади, отримують заробітну плату,також  з метою поліпшення «екологічної ситуації» у м. Дніпропетровську, вирішили нараховувати кошти за вивезення побутових відходів на кожного зареєстрованого(!!) в квартирі створених у розмірі =10 літрів за добу на одну зареєстровану особу одну  (!) , що робиться з метою подальшого збільшення норм створених відходів для відповідного нарахування коштів.

Оскільки встановлення і нарахування з вимаганням плати за вивезення побутових відходів з додержанням конкретної території в санітарно-гігієнічному стані взаємовиключні, зрозуміло від нарахування коштів на окрему особу, місто чистіше не стане!

Апетити провідників капіталізму (олігархізації) безмежні, їх цікавить не екологічна ситуація, а гроші які можна стягти з громади разом із коштами місцевого бюджету виділеними для забезпечення «екологічного стану».

Можна посилатись на динаміку зростання плати за додержання території міста у відповідному стані, посилатись на авторитетні доводи  та грубе порушення законодавства при проведенні громадських слухань, але з того часу, коли нараховувалась плата за санітарно — гігієнічний (екологічний) стан у розмірі 0,12 гр. з 1 м3 загальної площі квартири до нарахування 9,36 гр на 1го зареєстрованого в квартирі, екологічна ситуація все ж таки  погіршилась.

Нашими активістами ця ситуація була передбачена для подальшого збільшення нарахувань на того ж 1 го зареєстрованого без всякої гарантії покращення «екологічної ситуації», тому що покращення ситуації можливо тоді, коли за санітарно-гігієнічний стан буде відповідати конкретна громада ( органи місцевого самоврядування, які отримують відповідну заробітну плату від платників податків) яка мешкає на конкретній території та орендатори (власники) відповідної території.

А для цього багато не треба! Є Статут міста, є відповідні законодавчі акти (постанови КМУ №1919;529;1070) які дають вичерпні рекомендації і відповіді, ставлять вимоги, які гарантують «екологічну ситуацію» відповідно санітарно-гігієнічним нормам.

Одне з найголовнішого  при поводженні з побутовими відходами – повернутись до проекту добудови чи будівництва нового  відхоспалювального заводу за рекомендаціями, як наших фахівців, так і іноземних, гарантуючих екологічну безпеку разом з прибутком : надходженням коштів до бюджету міста, але на жаль, нашим провідникам аж ніяк  не хочеться вкладати гроші в добру справу – вони звикли брати!

Думка ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» та мешканців нашого міста полягає в тому, що потрібно  повернутись до відповідальності конкретних осіб за додержання території міста у відповідному стані, а не нарахуваннями, які не гарантують покращення, сприяють соціальній напрузі в громаді  відверто незаконними діями відповідальних осіб за екологічний стан міста.

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  А. Третяк.

Добавить комментарий