Можна ремонтувати сотні доріг, показувати гарні картинки в мережі, малювати слайдики та варто лише «зв’язатись» із хоча б одним не добропорядним підрядником, як вся репутація летить в тар-та-ра-ри. Саме це відбулось з реалізацією програми президента Велике Будівництво на Дніпропетровщині.Сьогодні в центрі уваги траса Р-73/ Н-08/ — Нікополь. Повна вартість ремонтних робіт на ділянці дороги Р-73, що є на балансі Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області сягає 1 МЛРД грн., а довірили саме цей довгоочікуваний масштабний ремонт підряднику УПС группа компаний з яким замовник вже судиться більше року по факту неякісно виконаних ремонтних робіт на трасах Н-08 (Дніпро-Запоріжжя) та М-04 (Знам`янка – Луганськ –Ізварине).

Активісти Громадської організації Мс Днипро багато разів писали про порушення технологічного процесу під час ремонту, навіть отримали підтвердження цього від Укравтодор у вигляду окремого доручення із зазначенням про виявлені недоліки та невідповідності на ділянках автодороги відремонтованих у 2019 та у поточному році, потім наші колеги фіксували ремонт цієї дороги в зливу та інше (див. фото).

І що є цілком логічним після таких грубих порушень, близько місяця тому командою МС Дніпро було зафіксовано перші ознаки руйнації дорожнього покриття у вигляді щелушіння та ознак сегрегації на відрізку від 50 до 60 км.

Про виявлені недоліки ми повідомили усіх зацікавлених сторін, як їм здавалось.

Але по факту, активісти вимушені констатувати, що те, що побачили тисячі людей на опублікованих нами фото (дивитись тут https://www.facebook.com/msdniprocom/posts/1726529787515991), те, що зафіксували незалежні експерти із міжнародної організації та досвідчені дорожники, до яких ми, як профільна громадськість, звернулись за консультацією, не побачили лише в Укравтодорі та підпорядкованій йому лабораторії!

Більше того, ДП «Дорожній контроль якості» повідомив команді МС Дніпро, що вони провели перевірку викладених в нашій заяві фактів по виникненню перших ознак руйнації на ділянці дороги, яку ремонтував підрядник група компаній УПС та не побачили ознак сегрегації!

Коли активісти звернулись до Служби автодоріг в області з проханням надати копію протоколу або акту обстеження зазначеної ділянки — отримали лише письмовий варіант відповіді ДП «Дорожній контроль якості», без жодних конкретних результатів обстеження, таке враження, що перевірка проводилась не виходячи з кабінету по завчасно наданим фото від підрядника і саме мабуть, з цієї причини організацію, як заявників, не запросили на перевірку.

І здається, що при такій суспільній увазі і всебічному контролю, всі в країні мали б бути зацікавлені у якісних дорогах, та по факту, бачимо, що генеральний замовник послуг реально ігнорує повідомлення про можливий брак на прийнятих ним відремонтованих ділянках дороги, знову, політика втручається до проєкту Велике будівництво.

Даний випадок громадськість не залишить без уваги! І вже сьогодні активісти звертаються особисто до голови Укравтодору Олександра Кубракова: «пане Олександре, ми розраховуємо на Ваше сприяння та залучення до перевірки якості виконаного підрядником УПС група компаній середнього поточного ремонту на трасі Р-73 міжнародних компаній, бо як Ви особисто заявляли: «Кожен третій кілометр великого будівництва отримав незалежний технагляд». Нехай і майже 60 км траси Р-73, нарешті, отримає незалежний технагляд!»

Прес-службо ГО «МС Дніпро»