Велика кількість інтернет-юзерів і 10 експертів спеціальної ради визначили рейтинг найкрасивіших селищ в Україні.

Опитування стосувалось таких критерії оцінки – історичні дані, наявність пам’яток, ступінь розвитку бізнесу в селищах, який не стосується сільських господарств. 

с. Клевань, Рівненщина

www.newskraine.
фото: newskraine.com.ua

Найбільше слід звернути увагу у цьому місці на замок Чарторійських, який бере свою історію у 1495 році і має сполучення за допомогою підземних ходів з Луцьким замком. Також присутні цікаві об’єкти як озеро «Безодня», крейдяні гори, які є місцем гніздування великої кількості ластівок, а також дуже відомий «Тунель любові», що представляє собою колишню залізничну колію довжиною 4 кілометри та вкрита густим гіллям дерев.

с. Лазещина, Закарпаття

www.newskraine.
фото: newskraine.com.ua

Свою історію селище бере з 1555 року, розташоване на висоті 706 м, являється одним із найбільш високогірних селищ України.  Головними об’єктами Лазерщини є церква Преображення Господнього (1780 рік), гірськолижна траса та етнографічний музей.

с.Гусарка, Запорізька область

29170fe1a5897557ebadb1d2595072de3a143b76
фото: newskraine.com.ua

Більша частина місцевих жителів населеного пункту – етнічні білоруси. Заснували селище вихідці з Смоленської губернії, котра в минулому належала Білорусії. Тут дуже популярні різні види ремесел. Мешкають тут теслі, бондарі, ткачі, муляри. Головним символом селища є бульба, картопля. Місцеві мають на меті встановити пам’ятник картоплі, на місці, де раніше був пам’ятник Леніну.

Член  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий