20 лютого 2017 року — роковини найкривавіших подій в історії Незалежної України .

3 роки тому на Майдані Незалежності у Києві під час протистояння народних масс і влади , яка не хотіла слухати вимог народу, сталося найстрашніше . Проти людей була застосована сила і зброя. Влада влаштувала розстріл мирних громадян своєї країни, що прийшли захистити свої права і свободи. Люди були неозброєні і не чекали такого від тих, хто має гарантувати безпеку і недоторканість кожному громадянину держави.

Загинуло 106 чоловік, багато поранено. Ці криваві події сколихнули всю країну. Ті, хто приймав участь в них і зараз з жахом згадують той час. Саме тоді народ зрозумів, як далеко може зайти влада в бажанні закріпити за собою право вершити долі людей…

Не можна забувати. Небесна Сотня, саме так назвали Героїв, що загинули першими в протистоянні. Найсміливіші, найвідданіші патріоти України, пішли від нас у вічність, залишивши біль спогад.

Пам’ятаємо !

Саме сьогодні 20 лютого на Алеї Небесної Сотні, біля Пам’ятного Каменю знов зібрались городяни міста Дніпра, щоб згадати ті криваві дні і вшанувать пам’ять загиблих Героїв!

Члени Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»  на чолі з головою організації Романенко Віктором Михайловичем долучились до процесії вшанування та  розгорнули великий прапор України. Серед членів організації є ті, що безпосередньо брали участь у подіях трьохрічної давнити,  як в Києві , так і у Дніпрі і на собі відчули все жахіття тих подій .

На початку офіційного заходу люди знов почули про події , що зібрали усіх і які ми маємо пам’ятати . Прозвучав Гімн нашої держави. Та було відправлено панахиду по загиблим священослужителями міста , люди хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Городяни поклали квіти до пам’ятного каменю. Потім до слова були запрошені безпосередні учасники подій Револоюції Гідності.

Романенко Віктор звернувся до присутніх та зазначив:«Ті 106 патріотів, які полягли у Києві, померли через те, що хотіли бачити Україну сильною, незалежною, європейською державою. Тому ми, нарешті, повинні зробити правильні висновки: всередині країни ворога немає, він там, на Сході. І найкращою пам’яттю для наших героїв буде створення сильної незалежної держави із країни, за яку ми виходили три роки назад».

Мудрак Тамара, Богоніс Володимир  розповіли про пережите в ті трагічні дні, закликали людей не забувати, заради чого загинули Герої Небесної Сотні та Герої АТО, що і зараз гинуть на Сході України. Поетеса Леся Степовичка прочитала свого вірша.

Не забувати, хто завадив довести справу Майдану до перемоги і чия агресія продовжує руйнувати країну і забирає найкращих синів. Не забувати, що саме Росія, яку всі сприймали як братню країну, перекреслила уяву про дружні стосунки. Війна продовжується . Будемо сильними .

Склоняємо голови перед тими, хто ризикував життям заради щасливого майбутнього своєї Батьківщини, хто мріяв про щасливу, квітучу Україну, але не дожив!

Вічна пам’ять Героям !

Нам живим необхідно все робити, щоб смерті Героїв були не даремними і їх мрії справдилися!
Справа за нами  щоб Україна стала могутньою, багатою, а народ щасливим !

Будьмо рішучими !
Слава Україні !

Член ГО»Майдан Січеслав-Дніпро»  Лідія Полєшко

фото: Лідія Полєшко, Вероніка Коміссар

Добавить комментарий