Документи, розпорядження місцевих органів влади, портрети визначних політичних та військових діячів. У ДніпроОДА відкрилася нова цікава виставка. Вона – до 100-річчя від початку Української революції. Її першими відвідувачами стали викладачі, історики, молодь.

У ДніпроОДА відкрилася унікальна фотовиставка. Вона приурочена до 100-річчя від заснування Центральної Ради та початку революції.

DSC_0910

«Проводити такі виставки в стінах адмінбудівлі стало вже традицією. Громадськість ініціює – ДніпроОДА підтримує, – розказав голова громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко. – Століття тому українці отримали практичний досвід створення держави. Маємо подивитися на ті події через призму сучасності».

На захід запросили громадськість,  викладачів, істориків, студентів.  На виставці 20 експонатів. Їх надав зі своїх фондів Інститут національної пам’яті України.

DSC_0932

 

Історики вважають, що ці артефакти особливо цінні для українців сьогодні.
«Це дуже рідкісні фото. На них – керівники державних утворень, які були на території України: Грушевський, Скоропадський, Петлюра, – каже професор кафедри України ДНУ ім.Олеся Гончара Олександр Нікілєв. – Ці світлини допомагають нам краще зрозуміти, хто робив українську історію, формував державність. Зараз на часі повернутися до аналізу тих подій: що перешкодило у 1921-му вберегти незалежність, що потрібно нам зараз для утвердження нашої держави».

DSC_0914

У молоді свіжий погляд на події сторічної давнини.
«Для мене сьогоднішня подія – це свято. Коли я навчалася в школі, то тоді не робили акценту на Українській революції. Натомість частенько розповідали про Жовтневу революцію, громадянську війну. Нині після Революції гідності важливо нести молоді українськість. Ми сто років поспіль боремося за свою незалежність», – каже громадська активіста Вероніка Коміссар.

DSC_0922

Виставка експонуватиметься у ДніпроОДА два тижні. Переглянути її можуть всі бажаючі.

Революція 1917-1921 років пов’язана з національно-визвольною боротьбою українського народу. Поштовхом до неї стала Лютнева революція в Російській імперії. В Україні утворилася альтернативна влада – Українська центральна рада. Її керівником став Михайло Грушевський.

Українська революція започаткувала формування новітньої нації і відродила традицію української державності.

 

Джерело: adm.dp.gov.ua

Фото: прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

Добавить комментарий