Демократичні сили ніколи не були проти різних точок зору, але з деякими опонентами навіть відстоювати важливі для народу питання соромно.

Сьогодні біля Дніпропетровської ОДА відбувся мітинг з метою змусити державну машину ще трохи пригальмувати щодо скасування мораторію на продаж українських земель, термін якого закінчується 1 січня 2018 р На запрошення ВО «Батьківщина» висловити свою думку прийшли до державних пенатів і активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро».


Зрозуміло, що наша казкова держава завжди може здивувати і, скажімо, подарувати на новий рік нашу земельку аби яким покупцям. Тому громадськість і політики не могли залишитися осторонь. Тим часом, забігаючи вперед, відзначу: поки в Києві дядьки бузину в своєму городі рвуть, нас не втомлюються дивувати окремі місцеві діячі псевдополітичного мистецтва, які також прийшли на «мораторну» зустріч. Але про них – трохи пізніше. В першу чергу – про наші безмежні степи і народні чорноземи.


   
Виступаючи перед присутніми від імені нашої організації, довелося констатувати факт: згідно з соцопитуваннями, земельне питання у народу за ступенем важливості аж на 15 місці. Такі справи, панове фермери і співчуваючі їм трейдери. На жаль, від цього нікуди не дітися. У всякому разі, до тих пір, поки влада не запропонує зрозумілу, прозору і справедливу схему, рішення проблеми, яке не розсмішить курей, свиней та іншу живність.

24989361_1460896750684061_467051727_n
З одного боку, як то кажуть, поспішати не треба. Якщо, не дай бог, бігти попереду паровозу і наламати сучків (а у нас і без того дерев в лісах і містах кожного дня меншає), то одного чудового дня нові землевласники легко зможуть диктувати умови всій країні. А воно нам, і без того економічно убогим, треба? Не треба.

До речі, наш народ недооцінює значимість земельного питання не тільки тому, що сьогодні мало не в кожній родині люди ледь зводять кінці з кінцями. Напевно, більшість співвітчизників просто ще не розуміє всієї, так би мовити, глибини наших глибин і навіть не уявляє цінність землі для держави.

Фермери і великі сільгоспвиробники в три горлянки намагаються довести владі: нам ще рано торгувати землею. Але навіть їх виступи по ТБ або в Інтернеті нині нагадують радянську програму «Сільський час», яку дивилися хіба що автори і ті, кого там допитували щодо високих показників врожаю та впливу дощів на вкрадену пшеницю.

Тобто поки що залишається лише сподіватися на те, що влада почує громадськість, і мораторій пролонгують хоча б ще на рік.

Тепер – друга частина дніпровського балету-мітингу «Гидкі каченята».

Так хто ж ще, крім названих організацій, прийшов на мітинг і не зміг пропустити земельну тему? Виявляється, асфальт біля облдержадміністраії порадували своєю присутністю соціальні елементи Івана Ступака, серед яких паслися колишні регіонали і міцні володарі кю*.

Правда, з IQ** у хлопців явно не склалося. Зараз зрозумієте.

24989222_1540406059374774_1460930346_n
Справа в тому, що під час мого виступу довелося нагадати присутнім про тих, хто стоїть поруч з нами. Погодьтеся, дивно опинитися в одному таборі з представниками абсолютно іншої планети, чиї угруповання, в тому числі причетні до колишніх вищих органів влади, декілька років тому могли легко кинути за ґрати кого завгодно. Згадайте хоча б Юрія Луценка і Юлію Тимошенко. Або про те, скількох наших земляків вони тупо мутузили на вулиці підчас травневого свята в поточному році. Прикладів багато, навіть не згадуючи про Небесну Сотню з Донбасом.

24992337_1540405932708120_1132944897_n

Втім в наближених до соціальних лав мітингував і Віктор Берізка, чия сторінка в соцмережі – посібник для любителів СРСР і «старшого брата». Загалом, відомі всі обличчя й пики. І, здається мені, дивлячись на цих соціал-спортсменів, це раніше спорт був символом миру. Відтепер, мабуть, варто було казати так: «О, спорт, ти – політика, бізнес і кримінал».

Тим часом, мої слова про недоречність присутності деяких мітингувальників, в тому числі колишніх регіоналів, між представників демократичних сил справили на декількох конкретно соціальних елементів ефект червоної ганчірки. Ледве я закінчив виступ, вони почали прориватися до мене і спробували, як кажуть урки, «кинути пред’яву», кричачи щось таке: «Ми тебе запам’ятаємо» або «За базар треба відповісти!» — я не розчув та й не розумію по фені.

У підсумку мирний земельний мітинг мало не переріс в бійку. Добре, що наші активісти теж круті хлопці. Вони чітко відреагували на провокацію і не допустили прямих зіткнень.

Пізніше один з керівників партії «Соціалісти» вибачився переді мною за інцидент. Але, як то кажуть, осад після неспортивної поведінки залишився, хоча я, безумовно, не проти єдності народу. Так, різні партії можуть бути однодумцями. Тільки якщо це відбувається цивілізовано, а серед партійців немає гидких каченят, перефарбованих в білих лебедів.

Залишається нагадати останнім: поки не розпродана за гріш українська земля, вона завжди може у них під ногами спалахнути. Тільки не вважайте цю метафору за загрозу. Ми люди мирні, спокійні і гостинні. Захочете коктейлів – наллємо! Треба прикурити дати – та легко!

P.S. Дуже хочеться вірити, що ВО «Батьківщина» не буде вступати в будь-які союзи з колишніми регіоналами – якими б вони прапорами сьогодні не маскувалися.

* Кю – рівень майстерності в дзюдо (примітка для тих, хто тупо махає кулаками).

** IQ – коефіцієнт інтелекту (примітка для тих, хто тренується лише на «терпилах»).  

 Віктор Романенко

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»