Стало відомо, що Україна нездатна освоїти кредитні кошти і це є глобальною проблемою вважає Світовий банк.

fakt-news.ru_vsemirnyy-bank-prognoziruet-rezkoe-snizhenie-vvp-ukrainy_581

Як заявила Клавдія Максименко, старший менеджер проектів Світового банку в Україні, що для України є глобальною проблемою – нездатність освоїти надані ій кошти.

«На зустрічах донорів ми розуміємо, що такі ж проблеми є спільними як для Європейського інвестиційного банку, так і для Європейського банку реконструкції і KfW. Реалізація таких же проектів в інших країнах показує, що їх можна реалізувати і в Україні, але практика, як ми бачимо, на жаль, переконує у зворотньому», — повідомила пані  Максименко Клавдія.

Вона відмітила, що дані проблеми виникають через те, що в Україні настільки впорядкована бюрократична система і замкнута в собі, що до найменших кроків все описано в законодавстві, а зміни – трудомісткий і тривалий процес.

«Під час прийняття рішень у владних кабінетах відсутня гнучкість, і як правило всі переговори закінчуються тим, що треба переконувати народних депутатів у тому, що необхідні зміни ніяк не вплинуть на їх бізнес-інтереси. І вже існує така думка, що в реалізації наших проектів в Україні преважно зацікавлен сам Світовий банк, ніж Україна, — відмітила Максименко. – Для нас проекти інвестицій в Україні не є  прибутком, ми на них практично не заробляємо. Тим більше проект, який не був реалізован або реалізація виконалась в не повній мірі, для нас це скоріш збиток. Тому що Україна не зобов’язана нам виплачувати ці кошти, які ми витрачаємо на підготовку цих проектів. У вартість позики не входить ці послуги, так як і не входить робота команди, яка витрачає свій час та сили на розробку проекту, який буде неефективним або нереалізованим, а могла б направити ті ж зусилля на вирішення інших, не менш актуальних питань», — повідомила представниця фінансової установи Клавдія Максименко.

Тож проблема, на жаль, довічна – заможні українці (і не тільки), що знаходяться при владі, на жаль, насамперед думають про власні кишені і майже не думають працювати на розвиток України. Олігархи, що керують державою не зацікавлені у будь яких проектах розвитку, бо для цього потрібно важко працювати, а результат буде не таким швидким, як, вони звикли… Менталітет представників влади, на жаль, не змінився і після Революції Гідності – принцип хапай тут і зараз, бо завтра можеш програти вибори нікуди не дівся. А Світовий банк повірив в українців за ці 2 роки, як в громадян з європейським менталітетом , але наші депутати та чиновники залишилися у минулому і своїм прорадянським керівництвом дискредитують цілу націю!!!

Як на мене вирішити цю проблему можна на наступних виборах, віддавши свої голоси за абсолютно нових молодих політиків, усунувши від влади тих, хто неодноразово вже розчарував та ошукував наше суспільство.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Олена Хорішко

За матеріалами: 5.ua

Добавить комментарий