Напевне кожному студенту в Україні, який здобував освіту у Польщі або на даний момент навчається, відома інформація про Шегиню-Медика. Це пішохідний перехід українсько-польського кордону у Львівській області. Це досить проста процедура.

 

Kdn4TEPGOPw

Потрібно дістатись із Києва потягом до Львова, далі пересісти на маршрутне таксі, яке прямує до Шегиніва і далі пішки можна перейти кордон (всього за декілька годин очікування разом з місцевими торговцями) і ви уже і польскому місті Медика, де працює стихійний ринок української горілки, далі також маршруткою треба дістатись до Перемишля. Та і все – всі країни шенгенської зони відкриті перед вами.

Досить просто, погодитесь? Не варто, це не дуже  проста справа. Та це найдешевший варіант.

В цей же час вартість потягу зі Львова до Кракова коштує 45 євро (більше 1200 грн),  цю ціну ви маєте заплатити за 334 км шляху. Ви готові заплатити таку суму? Позитивним моментом можна вказати лише те, що поїзд в дорозі знаходиться лише 8 годин!

З Перемишля (він на кордоні з Україною) до Кракова квиток коштує 10 злотих (65 грн.) Це повне відображення існуючої проблеми – проблеми транспортного сполучення нашої країни та Європи.

Навіщо це потрібно? За відсутності звичайних і простих транспортних шляхів до України ніхто не приїде.

Якщо не розвивати туризм, держава буде невідомою для всього світу. Це реальна ситуація, яка зараз склалась в Україні, нам навіть не допомагає той факт, що ми найбільша країна Європи.

Заважають існуючі бар’єри в шенгенській зоні, різний менталітет та наявні транспортні зв’язки.

d41Jk6-Vs6g

Читайте також: Песпективи туристичного ринку в Україні: аналіз туристичного ресурсу ТripАdvisor.

Для того, щоб розібратись в ситуації, приведемо приклад. Студент із Німеччини хоче поїхати до України. Чому саме цей приклад? Саме в цьому віці ми маємо достатньо вільного часу для подорожей та бажання відкривати для себе щось нове.

Проте, як правило, бюджет подорожей невеликий. Зазвичай європейська молодь обирає бюджетних перевізників Ryanair чи Wizzair.

Реальна картина така – Ryanair (в сусідній Польщі має 11 напрямів) в Україні не працює, стосовно Wizzair, то він ніби літає з Жулян до декількох європейський міст, проте рейси постійно відміняються в той час, як цінова політика завелика, як для лоукосту. Приміром вартість квитків до Гамбургу та назад становитиме 160 євро. В той час як є можливість літати європою за 15-20 євро, хоча це і сезонні пропозиції, проте реальна ситуація залишається такою,що відвідати Україну таким шляхом дуже дорого.

Далі можна звернути увагу на вартість, яку пропонують українські перевізники, зокрема МАУ (за рейтингом американського ресурсу Business Insider вона знаходиться серед 3-х найгірших в світі) і інших перевізників і тут жах. Ціни, всі ці компанії пропонують просто величезні.

Рухаємось далі. Розглянемо автобусний ринок.

Цей транспорт вважається найбільш доступним та має густу мережу шляхів. Можливість присутня, шляхи сформовані, інформація доступна в інтернеті, ціни невеликі.

Для нашого німецького відвідувача цей варіант є дуже вигідним. Він може добратись до Варшави, користуючись Ryanair далі дістатись автобусом до Львова або Києва на Ecolines, Ukrlines. Таку саму процедуру можна здійснити з Будапешта чи Братислави.

Виникає питання? Наскільки це зручно. Потрібно буде багато годин провести на кордоні, звичайно це не самий вигідний варіант для подорожі.

На прикладі транспортного сполучення Варшави, дістатись України не так важко. Але ж не всі їздять з одного міста. У Словаччині автобусне сполучення є з Мукачевом та Ужгородом.

Звісно треба буде здійснювати декілька пересадок. Замовити квитки через інтернет в деяких напрямках не має можливості. Інформація стосовно маршрутів не завжди присутня.

Це все створює додаткові клопоти для  німецького студента, які відсутні коли він захоче відвідати сусідні Нідерлади чи Францію.

Але цей студент не зупиняється і зможе відкрити сайт «Укрзалізниці». Тут можливо забронювати квитки на внутрішні маршрути, треба висловити велику подяку,що така можливість присутня. Але що з міжнародними маршрутами? А нічого, вони просто відсутні. Неможливо уточнити розклад курсування міжнародних поїздів, замовити квиток. Погодьтесь це дуже прикро.

Це не єдиний приклад невідповідності в нашій країні. Саме тому варіант залізничної подорожі до України наш німецький студент одразу може не розглядати взагалі, так як не дуже зручно купувати квитки на місці та знаходити розклад потягів на різноманітних ресурсах.

Такою є реальна картина транспортних зв’язків нашої держави та Європи.

Тобто, ніби в країні на папері ще продовжує працювати єдиний лоукост, проте ціни на нього не такі вже низькі, наявні автобусні перевізники і найменш доступний залізничний транспорт, який не має можливості конкурувати з європейськими операторами і не надає достатнього рівня комфорту.

Ринок авіаперевезень дуже корумпований, електронна недосконалість найголовніших транспортних інтернет-сайтів та відсутність бажання у самих чиновників щось змінити призводить до того, що британські, французькі,  німецькі студенти не відвідують нашу країну.

Також цей момент зупиняє розвиток міжнародного туризму в Україні.

32035_600

Можна відмітити, що Україна знаходиться в так званій ізоляції, її обличчя формують негативні повідомлення на телебаченні, а хотілося б, щоб були розповіді саме тих, хто відвідав нашу прекрасну країну.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Валерія Желізняк.

Добавить комментарий