Україна повинна змінити свою політику щодо безробіття

cci.com.ua
cci.com.ua

Співробітники служб зайнятості наголошують, що потрібно додати до законодавчої бази України зміни, до того ж дуже непродуктивною є робота центрів зайнятості.

На даний момент закони України захищають безробітних, їм надаються зручні умови.

В свою чергу роботодавці змушені економити не лише виходячи із того, що їм не хочеться витрачати грошей, може в них реально малі прибутки. Слід також брати до уваги той факт, що в нашій країні дуже високі відсотки на кредити в банках для бізнесу. Повинні існувати спеціальні програми на рівні країни та регіонів.  Гроші повинні направлятись не лише безробітним, а йти до рук роботодавців на виплати їх кредитів. Для прикладу, кошти, які щороку виділяються на виплати безробітним  можна відправляти на погашення кредитів  для роботодавців. Можна тільки уявити, скільки буде оформлених кредитів, скільки робочих місць з’явиться і скільки безробітних отримають роботу.

Є дані, що декілька років тому, було розроблено спеціальну програму, в якій пропонується за кошти держави із соціального фонду захисту безробітних частково виділяти кошти для роботодавців, за умови, що вони будуть надавати роботу безробітним. Проте цю програму ще не прийняли.

Переважна більшість людей, які зараз знаходяться на обліку в центрі зайнятості – це люди, які мають вищу освіту – економісти, юристи. Зараз вперше в історії країни виникла ситуація, коли працівники, що звільнились з державної служби і згідно статусу безробітного отримують високі  виплати.

Представники IT-компаній пропонують роботодавцям нарешті навчитись заробляти кошти, робити кроки щодо підвищення заробітної плати своїм працівникам.

Платня робітника повинна задовольняти основні його потреби. В випадку, коли зарплатня замала, людина втрачає мотивацію. Якщо роботодавці платять своїм працівникам 400 гривень  чи можуть вони самі вижити на такі кошти? Який робітник погодиться прийти і працювати за ці гроші?

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Желізняк Валерія

Добавить комментарий