Зараз в Україні дуже активно обговорюють необхідність підвищення пенсійного віку для жінок та чоловіків до 63 років. Слід знати, що середня тривалість життя в нашій країні складає 68,8 років. То виходить, що звичайний мешканець нашої країни проживає 5 років після виходу на пенсію. Для прикладу, можна познайомитись із тривалістю життя та віком виходу на пенсію мешканців різних країн.

Бельгія

В цій країні за законом жінки та чоловіки виходять на пенсію у 65 років. Якщо громадяни Бельгії мають 35 років трудового стажу, то мають право достроково вийти на пенсію з 60 років. Право на вихід на пенсію у 60-річному віці мають також військові, моряки, держслужбовці, працівники поліції, викладачі вищих навчальних закладів. Машиністи залізничного транспорту, працівники органів місцевого самоврядування отримують пенсію з 55 років. Середній показник тривалості життя в державі становить 80 років. На бельгійські пенсіонери знаходяться на пенсії 15 років.

Велика Британія

В цій країні чоловіки виходять на пенсію у 65 років, а жінки у 60. Працююча людина відраховує до пенсійного фонду 10 відсотків від зарплатні щомісяця, роботодавець платить від 3% до 10,2%. Пенсія складає до 50% від заробітної плати. Країна відповідальна за виплату мінімальної пенсії. Середній стаж роботи для чоловіків складає 44 роки, для жінок – 39 років. Англійці, що працюють в державному секторі мають привілегію вийти на пенсію у 60 років. Середня тривалість життя британців – 80, 3 років. Мешканці королівства, як і бельгійці мають нагоду відпочивати на пенсії 15 років.

Німеччина

Вік виходу на пенсію в цій країні становить 65 років для чоловіків та жінок. Пенсія становить 70 відсотків від заробітної плати. Достроково вийти на пенсію можливо у 60 років, при наявності 35 років трудового стажу можна отримувати пенсію із 63 років. У 60 років на пенсію мають право вийти поліцейські, пожежники, працівники судів та шахтарі (за наявності 25 років трудового стажу). Середня тривалість життя німця  — 80,6 років. Відпочиває на пенсії громадянин Німеччини 15 років.

Китай

В цій країні відсутнє гарантоване державою пенсійне забезпечення, яке стосується престарілого населення. В сільській місцевості практично пенсійна система відсутня. В містах пенсійна система почала діяти у 1951 році. Вона розповсюджувалась лише на державні підприємства та державні відомства. Чоловіки виходять на пенсію у 60 років, жінки у 50-55 років. Середня тривалість життя в країні 73,7 років.

США

В Америці пенсійний вік складає 65 років для чоловіків та жінок. Звичайна пенсія становить в середньому половину заробітної плати. Із збільшенням тривалості життя виникла необхідність внесення змін до закону про соціальне забезпечення із зазначенням поступового збільшення пенсійного віку до 67 років для громадян 1960 року народження та молодших. Середня тривалість життя в США – 78,7 років. Громадяни країни отримують пенсію в середньому 14 років.

 Франція

 Французи виходять на пенсію у 60 років. Розмір пенсії становить 50% від середньої заробітної плати за останні 11 років трудової діяльності. Мінімальна пенсія – 6 тисяч євро на рік, максимальна – 12 тисяч. Для виходу на пенсію у віці 60 років необхідно мати 40 років трудового стажу. Учасники війни, інваліди, в’язні концтаборів виходять на пенсію у 60 років не враховуючи розмір трудового стажу і отримують повний розмір пенсію. Громадяни, що в ранньому віці почали трудову діяльність мають змогу вийти на пенсію у 56 років, але при наявності значного трудового стажу. Середня тривалість життя французів – 81, 7 років. У Франції пенсіонери знаходяться на пенсії 22 роки.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами www.espreso.tv

Добавить комментарий