images (3)

До бойкотування депутатами Дніпропетровської міськради роботи комісії з перейменування міста і його вулиць приєднуються й народні обранці з Верховної Ради.

Декомунізація встала кісткою поперек горла багатьом колишнім та деяким нинішнім керівникам Дніпропетровська. Опинившись голими королями перед ясними очима народу, вони вже не згадують про те, чому і завдяки кому країна опинилася в економічній прірви. Вони досі не тільки бояться повернення їх татуся Януковича, дядьки Азарова та інших шахраїв від політики, але й підігрують комуністам, з якими нещодавно нещадно боролися.

Нова фішка колишніх – боротьба з перейменуванням. Будь-якими коштами та силами. На нашому сайті ми вже розповідали про те, що чудять депутати міськради під час засідань комісії з перейменування яке було зірвано і про те, як обрані народом (ну, вони так самі вважають) люди ухиляються від роботи.

Не пасуть задніх і «кияни». Хоча замість бездіяльності ці «герої вчорашніх днів» вибрали активну позицію, і засобів для блокбастера «Повернення в минуле по-криворізьки» вони не шкодують.

Читаємо новенький барвистий глянсовий буклет, презентований нещодавно нардепом Олександром Вілкулом (див. Фото нижче). Присвячено це творіння рук і мізків людських залякуванню населення обласного центру страшилкою про перейменування.

84d056587040d4ee89dc8ae18f462fcc10c66ff7b4cc54d3e63b52eb23a1658b

Титульна сторінка буклету.

Тим часом, відразу виникає думка – а за чий рахунок банкет? На депутатську зарплату гуляємо? Але чи треба було витрачати не одну тисячу гривень на довідник, випущений, як бачимо, під егідою якоїсь громадської організації «Український правозахисний союз» (скорочено УПС), чи краще було надати практичну допомогу своїм землякам – якщо не в Дніпропетровську, то хоча б в Кривому Розі?

Втім на відміну від більшості виборців, Вілкул і йому подібні політикани чудово розуміють: перейменування міста, його вулиць, проспектів та площ і без них напевно затягнеться не на один рік. Просто не те зараз становище в Україні та не ті прибутки у її жителів, яки давно не чули про зайві гроші.

Та тільки вибори за пару місяців, і на чомусь треба терміново попіаритися. Тим більше коли мова йде про історичну пам’ять, не найкращі частини якої ще можна розворушити. Скажімо, таким ось довідником від УПСа. Для чого такий «аспірин»? А раптом Вілкулу-молодшому пощастить стати останнім мером саме Дніпропетровська, а не Січеслава або Дніпра?

Правда, творці нового паперового піар-шедевра не пишуть про те, що після перейменування не обов’язково терміново бігти міняти паспорт або прописку – в законі про це немає жодного слова…

Прикро, до речі, що під дудку Вілкула співають і історики. Наприклад, Максим Кавун неодноразово намагається розповісти про те, яким прегарним господарником був Григорій Петровський. При цьому в інтерв’ю ЗМІ історик чомусь не згадує, що цей полум’яний революціонер народився навіть не в Катеринославській губернії, а в Харківській. Про те, що Григорій Іванович до революції 1917 року мало не прописаний був у в’язниці. Про те, що його автограф також стояв на директиві про «Червоний терор». Та й поховали Петровського не в Дніпропетровську, а на Червоній площі в Москві, де під кінець життя – з 1940 по 1958 рр. – він працював у Музеї революції заступником директора з адміністративно-господарської та наукової частини. Замало?

Втім, такі «дрібниці» Вілкула та його оточення не хвилюють. Сподіваючись, що назва «Дніпропетровськ» вкоренилося в умах городян і пов’язана з минулим, яке, як відомо, завжди здається кращім, ніж було насправді, колишній губернатор цілеспрямовано намагається запудрювати людям мозок, не забуваючи згадати в барвистому буклеті своїх конкурентів на посаду голови міста. Мовляв, рахуйте «космічні» витрати та дивіться, люди, хто ваші вороги.

Може, немає у нього інших занять? Так є ж. Ось уряд зі своїми економічними реформами чудить щодня. Президент ніби осліп і не бачить, що відбувається з країною. Здавалося б – іди, Сашко, борись, пропонуй свої шляхи вирішення проблем, доводь свою точку зору. Інакше навіщо тобі мандат народного депутата, розумний ти наш?

Однак піарники дали зрозуміти Вілкулу: такими методами довіру електорат не купиш. Інша справа налякати за допомогою УПСа всіх нас тим, що перейменування обов’язково пропалить величезну діру в державному бюджеті і кишенях звичайних українців. Тут головне не згадувати, що, наприклад, платити за перереєстрацію документів потрібно буде лише у випадку продажу квартири.

Втім,  ми вже розповідали про перейменування міста. І якщо пан Вілкул читати розучився, то нехай знову йде в школу. Краще – разом зі своїми диво-піарниками.

 

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий