Вчора увечері передивився зі своїм старшим 9-річним сином стареньку, але від того не менш геніальну історичну стрічку Мела Гібсона «Хоробре Серце». Для мене це був вже далеко не перший перегляд, але я дивився її як завжди із неймовірним захопленням та емоціями. Дуже цікаво було спостерігати за моїм хлопчиною, який перший раз познайомився зі зворушливою грою Мела Гібсона у ролі середньовічного шотландського патріота Вільяма  Уоллеса, що відчайдушно бореться за незалежність Шотландії від англійської тиранії. Історичні події, що відобразив у своїй стрічці режисер та виконавець головної ролі Мел Гібсон,  з кожним наступним переглядом  більше і більше  вражають мене своєю драматичністю, а  про мого майбутнього козака годі й казати.  Очі мого сина не один раз виблискували  чесними і відвертими сльозами, коли він спостерігав за боротьбою шотландців за свою незалежність, що розвернулася того вечора на екрані нашого телевізора. Ми разом співчували головному герою, коли його зраджували вельможі(читай – політики), коли англійці вбивали його кохану, та в решті решт стратили самого Вільяма. Мій  9-річний син (розумна дитино) після закінчення стрічки з палаючими очима пішов до себе в кімнату, узяв маленький прапорець України і спитав: «Па, а  Крим до нас колись повернеться?». – Звісно ж, сину — відповів йому я – українці дуже сильна нація, і ще ніхто не зміг нас собі підкорити! Просто ті, хто його захопив ще не до кінця  усвідомлюють того, яку шкоди вони самі ж собі наробили. Син обійняв мене, все ще тримаючи прапорець у руці: «Дякую, пап, класне кіно. Я теж коли виросту буду захищати свою країну, як Вільям!».- Добре, Владу, Слава Україні!!! – Героям Слава, пап, добраніч! Ось таке бачення наших дітей на історію! У нас, як у тих, хто народився в СРСР, в дитинстві, під час гри у « війнушки», уявними ворогами завжди були німецькі фашисти, які принесли багато шкоди Україні та Світові  під час Другої Світової війни, а зараз коли російський агресор з остервенінням нищить все українське, у підсвідомості наших дітей закладається нове обличчя агресора — з біло-синьо-червоним «триколором» і залисиною.

Ця розмова з підростаючим патріотом спонукала мене  до пошуку аналогій того, що відбувається  зараз у боротьбі українського народу з «рашистським окупантом» з подіями описаними у вищезгаданому фільмі. І дійсно є як мінімум 2 знакові  схожості у сучасній боротьбі українців до минулої боротьби шотландців за свої незалежності. Одним з таких прикладів є те, що я к  і в стрічці  в нас є герої-мученики, що не дивлячись ні на які катування ворога, залишаються вірними своїм принципам та українському народові. Найвідомішою з українських  безперечно є Надія Савченко – вона, як і головний герой «Хороброго Серця»(який не прийняв знеболювальне зілля перед стратою, щоб залишитися в розумі та подати гідний приклад своїм співвітчизникам та показати зневагу до ворога) перебуваючи у полоні окупантів, демонструє їм свою рішучість боротися до кінця, відмовляється від їжі та води, ризикуючи своїм життям  тільки для того,  щоб продемонструвати ворогові та всьому Світові взагалі, що українська Нація незламна у будь якій ситуації!

хорбры серця

Ще одною знаковою схожістю з епічною стрічкою є те, що прості українці, як і прості шотландці у фільмі, давно вже готові позбавитися від ярма окупантів та тиранії, усвідомлюючи всю відповідальність за свої дії перед нащадками. Саме простий народ повстає першим та приносить в жертву своїх найкращих синів заради майбутнього всієї Нації. Але плодами революції або визвольного руху  після перемоги користуються ті, кому абсолютно байдуже на свій народ, і які ставлять собі за мету власну наживу за будь яку ціну!! У фільмі це шотландські вельможі, що за гроші та титули зрадили Вільяма Уоллеса та свій народ, в Україні  ж це політики та діячі, що під час буремних подій на майдані та на Сході України, коли наші хлопці безстрашно йдуть на  кулі з дерев’яними щитами, тільки зі сцени або з затишних кабінетів кажуть про «кулю в лоб», або про необхідність самопожертви українців. Самі ж при цьому   цинічно торгують з ворогом, підписують принизливі угоди з окупантом  одночасно з тим, як у Дебальцеве або Іловайську сотнями гинуть наші герої, кинуті ними ж напризволяще!!!

 

Дуже хотілося б, щоб події  останніх 2.5 років в Україні також привернули на себе увагу, якогось видатного голлівудського режисера, який би зняв про це не менш геніальний та епічний  фільм ніж фільм присвячений шотландським патріотам середньовіччя. Фільм, що показав би всьому Світові подвиг,  що зробили звичайні українські патріоти задля демократичного майбутнього своєї держави!!!

 

Бережи Господь Дніпро та Слава Україні!!!

 

З повагою та впевненістю у майбутньому, редактор сайту ГО « Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий