Сталось, як сталось.

З проголошенням незалежності України плата за проживання в багатоквартирному будинку житлово-комунального фонду, власником якого (згідно ЖК України) є виконком міськради, була поділена на кількість підприємств. Вони забезпечували у будинках міста умови для проживання людей, які були закладені власником будинку і виконувались цими підприємствами за відповідними договорами.

Тому, відповідальність за забезпечення будинку житлового фонду відповідними умовами виправдано несе власник будинку. За проживання в ньому мешканці повинні сплачувати квартплату за додержання будинку у гідному для проживанні стані – певну частину від закладеної суми, згідно нормативних вимог.

Всі комунікації будинку належать його власнику і штучно створені непорозуміння між мешканцями та комунальними підприємствами не вирішуються за певними інтересами без прийняття уваги того, що громадянам надсилають квитанції для оплати, загальна сума яких перевищує прожитковий мінімум, коли, згідно Закону «Про прожитковий мінімум», вона не повинна перевищувати 10% від встановленого прожиткового мінімуму, і який повинен корегуватись на суму обов’язкових платежів згідно вимог того ж закону.

Закон «Про житлово-комунальні послуги» (ст.30,ч.1,п.7) – гарантії соціального захисту населення при оплаті за житлово-комунальні послуги та випередження зростання доходів населення над зростанням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги – це принцип державного регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги.

Читайте також: «Закон “Про прожитковий мінімум” і дійсність…»

На системне невиконання вимог Закону «Про прожитковий мінімум», Окружний адміністративний суд м. Києва Постановою від 17.09.2015 року по справі № 826/6362/15 визнав протиправними дії Кабінету Міністрів України із встановлення прожиткового мінімуму з зобов’язанням встановити розмір прожиткового мінімуму в Україні в порядку і на підставі положень вищеназваного закону.

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив рішення Окружного адміністративного суду Києва про обов’язок Кабінету міністрів переглянути прожитковий мінімум. 17 листопада суд оприлюднив текст судового рішення та видав виконавчий лист.

Даним рішенням дії уряду України визнані протиправними і зобов’язують Кабінет міністрів:

«провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні… і встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні».

Таким чином суд підтвердив порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.

Іншими словами, в суді доведено ніщо інше як шахрайство, яке полягало в тому, що вищі посадові особи держави переконували громадян у тому, що 1218 грн. – це та максимальна гарантія, за яку відповідає держава.

Це тривало 15 років. З цього приводу імітували боротьбу профспілки. На цій темі наживали дивіденди політики.

Читайте також: «Узаконене відверте грабування населення.»

За середньостатистичними підрахунками, за встановленими тарифами на житлово-комунальні послуги, обов’язкова загальна сума їх оплати дорівнює 1476 гривень в місяць, а встановлений прожитковий мінімум на 2016 рік дорівнює 1378 гривень.

Але за цей «мінімум» людина повинна ще купувати собі їжу, одяг, платити за проїзд, проводити своє дозвілля. А що держава їй залишає?

Не важко перерахувати пересічному громадянину – скільки він повинен платити за послуги ЖКГ: 10% від 1378 грн. дорівнює? правильно – аж …137 грн.80 коп., і не більше. Це, якщо дотримуватись закону «Про прожитковий мінімум». Але, на жаль, закони пишуться для людей, а злісно їх не виконують насамперед наші можновладці. При цьому соромливо замовчують положення цих законів і статей Конституції України.

Вони завищують будь які тарифи, а потім наполегливо нав’язують громадянам субсидії, різницю між якими транзитно переказують монополістам від ЖКГ, які володіють життєво необхідними для людей ресурсами.

Субсидії є той схемою «дерибану» бюджетних коштів (наших з вами податків), яка цинічно і нахабно використовується олігархами у зговорі із злочинною владою.

Читайте також:«Деякі секрети прожиткового мінімуму»

Зрозуміло, що на Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва до КМ України повинна бути відповідна реакція Дніпропетровських ОДА, міськвиконкому, обласної та міської рад.

Але розбудова країни в правовому полі неможлива без визнання того, що разом з проголошенням незалежності України, маніпулюванням свідомістю населення, брехнею і свавіллям була несправедливо здійснена приватизація державного майна та національних багатств. Таким чином було створено постійну соціальну напругу у суспільстві, що призвело до занепаду України, зубожіння її населення і в решті решт призвело до революційних подій.

Того, що при наявності найсприятливіших географічних та кліматичних умов, багатих надр та могутнього науково-технічного потенціалу, штучний занепад країни та зубожіння населення є не що інше, як злочин можновладців проти країни та її народу.

Комунальні підприємства, створені владою місцевого самоврядування, і які діють на кошти територіальної громади, цинічно спекулюючи на життєво необхідних потребах людини, користуючись та маніпулюючи несвідомістю мешканців багатоквартирних будинків комунального житлового фонду, встановили такі тарифи на житлово-комунальні послуги, оплата яких лишає громадян коштів на існування.

Читайте також: «Обережно-субсидії, або коли гарант нічого не гарантує.»

Для виправлення цього, штучно створеного ганебного становлення, немає іншої альтернативи, як зробити аудит (ревізію) господарсько-фінансової діяльності комунальних підприємств на виконання їх обов’язків за призначенням та змусити їх надати громаді міста прозоре обґрунтування розрахунку тарифів на всі види комунальних послуг.

Стосовно забезпечення міста електрикою та газом – повинні бути створені комунальні підприємства, які будуть забезпечувати місто за договорами з монополістами які здійснюють свою діяльність на землі відповідної територіальної громади за цінами, згідно Закону України «Про прожитковий мінімум».

 

Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»      А. Мельніков,   А.Третяк

Добавить комментарий