В  2017 році в Україні  відмовляться від аналогового телебачення

hqdefaultНа території нашої країни через 7 місяців планується остаточно відмовитись від використання аналогового телебачення і повністю користувались цифровим мовленням: план необхідних дій вже ухвалив Кабінет Міністрів.

На даний момент до користування цифровим телебаченням більшість українців не готові, більша їх частина проживає в сільській місцевості, невеликих містах, пенсіонери, малозабезпечені родини.

Чи всі українці зможуть насолоджуватись переглядом улюблених каналів після відключення аналогового телебачення безоплатно? Бо цифрове телебачення має покриття не по всій території країни, а телевізор за допомогою антени до цього часу використовує більшість українців.

Користувались лише цифровим телебаченням планувало керівництво країни ще у 2015 році. Проте на це їм не вистачило часу і цей термін продовжили до 2017 року. Також держава пропонує використання частотного ресурсу, що стане вільним – застосовувати його для 4 G.

В той же час одночасно із відмовою від «аналогу» певна кількість населення України може залишитись без послуг Інтеренету і без телебачення. На сьогодні переважна більшість користувачів аналогового телебачення не готові до переходу на «цифру». Вони проживають у місцевостях, де такий вид телебачення недоступний, ні в територіальному плані, ні в матеріальному. Телевізійники пропонують вихід із такої ситуації для цих територій. В місцевостях, де на даний час відсутнє цифрове телебачення є необхідність на певний час залишити доступним аналогове телебачення. Проте продовжувати будівництво нових вишок для передачі цифрового сигналу та його популяризувати.

Чи зможе Україна встигнути перейти на цифрове телебачення до кінця червня в профільному Міністерстві не говорять. Наголошують, що кропотливо готуються.

Будемо надіятись, що наша країна буде допомагати своєму не дуже заможному населенню в покупці спеціальної техніки для користування цифровим телебаченням, як це відбувалось у минулому. І на державному рівні стало б пріоритетом, щоб у кожному куточку нашої країни була можливість користуватись телебаченням.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Желізняк Валерія

Добавить комментарий