У Дніпропетровській облдержадміністрації відкрилася виставка «Історія створення Конституції України». Експозицію присвятили подіям та особистостям, які відіграли ключову роль у створенні Основного Закону нашої держави. На стендах представлені копії історичних документів – від Конституції Пилипа Орлика до газетних публікацій, що вийшли після конституційної ночі 1996 року.

_1_14985873263840-3AE

«Конституція – це дороговказ для кожного громадянина України. Тут, на виставці, представлені історичні віхи набуття нашим народом Основного Закону, і ми повинні пам’ятати про цей шлях», — розповіла завідуюча кафедрою теорії держави та права, конституційного права та державного управління юридичного факультету Дніпровського національного університету ім.О.Гончара Людмила Мудрієвська.

_1_14985873263842-2E6A

У відкриті виставки взяли участь представники громадськості, в тому числі актив Громадської оорганізації «Майдан Січеслав-Дніпро», юристи та історики.

 

На виставці представлені копії десятків архівних документів. Кожен відображає той чи інший історичний етап на шляху до сучасної Конституції

«Мене зі шкільного віку привчали поважати Конституцію. Повага до Основного Закону, його виконання, особисто для мене є ознакою свідомого громадянина. Тільки якщо ми знаємо Конституцію, дотримуємося її норм, зможемо створити міцну правову державу, за яку стояли на Майдані», — розповіла член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар.

DSCF5758

Також, сьогодні у ДніпроОДА відбувся круглий стіл «Історія створення Конституції України».

DSCF5802

Учасники обговорили історичні тенденції державотворення та прийняття Основного Закону.

DSCF5829

Виставка знаходиться у холі Дніпропетровської облдержадміністрації та триватиме два тижні. Вхід вільний.

 

Нагадаємо, що 28  червня об 11:00 на площі перед будівлею ДніпроОДА відбудеться флеш-моб до Дня Конституції!

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

За матеріалами:  adm.dp.gov.ua

 

 

Добавить комментарий