«Спортивні хлопці за викликом» завжди комусь потрібні, змінюються тільки розцінки – громадський активіст

У Дніпрі місцева влада ініціює поповнення лав Збройних Сил України за рахунок молодиків спортивної статури, так званих «тітушок», яких українські політики й бізнесмени використовують у боротьбі проти конкурентів за власні інтереси. Мер міста звернувся до військкоматів з проханням забирати таких юнаків до армії й таким чином виконувати показники призову. Водночас у військкоматах таку ініціативу не підтримують, а незалежні експерти вважають її несерйозною.

Борис Філатов
Борис Філатов

 

Міський голова Дніпра Борис Філатов закликав військкомати підвищити показники призову до армії за рахунок «тітушок». Ця заява пролунала після того, як «молодики в спортивному» заважали роботі комунальної техніки, яка засипала котлован незаконної забудови на вулиці Архітектора Дольника. Філатов заявив: уже надіслав офіційного листа з пропозицією до обласного військкомату.

За його словами, у зверненні до військовиків він перелічив цілу низку ситуацій за участі «тітушок»: невідомі молодики спортивної зовнішності намагалися блокувати будівлю міськради, влаштовували провокації, псевдоакції протесту тощо.

«Тітушки» в приміщенні мерії міста, 19 лютого 2016 року
«Тітушки» в приміщенні мерії міста, 19 лютого 2016 року

Навздогін цій заяві у прес-службі Дніпропетровської міськради поширили повідомлення, пославшись на «інформацію ЗМІ», що у військкоматах ідею керівника міста «вважають цілком реальною», відтак Борис Філатов готується відпрацювати конкретний механізм відловлювання «тітушок» для армії разом з райвиконкомами – «одразу після повернення із закордонного відрядження».

«Ми призиваємо громадян України. Все. І ніяких ініціатив»

А втім, як виявилось насправді, військовики від підтримки ініціатив мера відхрещуються, а в Генштабі Збройних сил зробили заяву-спростування слів Філатова. У відомстві зазначили, що вважають неприпустимим намагання «трактувати військову службу як вид покарання для окремих категорій осіб».

«Від початку агресії проти України військовослужбовці Збройних сил України гідно захищають Батьківщину й з честю виконують бойові завдання, а намагання трактувати військову службу як вид покарання для окремих категорій осіб є зневажливим ставленням до українських воїнів-захисників», – йдеться в офіційній заяві Генштабу.

Сергій Полуциган
Сергій Полуциган

У Дніпропетровському обласному комісаріаті Радіо Свобода повідомили, що в питанні призову керуються винятково законами України, а не «ініціативами». Заступник військового комісара області Сергій Полуциган каже: упродовж нинішнього призову з області до лав української армії мають взяти 1 тисячу 800 юнаків, відомство зацікавлене, аби це були найбільш гідні люди, з високими морально-діловими якостями.

«На офіційне звернення мера ми, звичайно, підготуємо офіційну відповідь, вона буде надана. А щодо коментарів, то ми призиваємо громадян України, які відповідають вимогам і критеріям, які існують щодо осіб, що підлягають призову на військову строкову службу. Одним з пунктів критеріїв відповідності є морально-ділові якості: це і попередній досвід життя, це і непритягнення до кримінальної відповідальності, там дуже багато критеріїв. Звичайно, це повинні бути гідні люди. Ще раз наголошую: ми призиваємо громадян України. Все. І ніяких ініціатив. У нас є закон, ми від себе додати нічого не можемо, ми його тільки виконуємо», – сказав у коментарі Радіо Свобода представник облвійськкомату.

скачанные файлы
Віктор Романенко

Активний учасник Революції гідності, керівник громадської організації «Майдан  Січеслав – Дніпро» Віктор Романенко був одним із тих, хто постраждав від нападів «тітушок» під час Євромайдану і ще до нього. 8 травня 2013 року «спортивні молодики» заявили про себе, напавши на мирну ходу до Дня пам’яті та примирення – вони били людей,топтали український прапор. Винуватці інциденту досі не названі, хоча вони є на фото й відео. Громадський діяч вважає: нинішня влада кривить душею, коли вимагає «покарання армією» для таких людей, адже й сама користувалась їхніми послугами.

Мова йде про тих хлопців, які завжди комусь потрібні, завжди «на роботі» – різній владі, різним політичним структурам. Коли потрібно, вони б’ють патріотів, коли потрібно – вони б’ють протилежну сторону

«Ці «спортивні хлопці» вчора захищали якісь там партії, а ще раніше ті хлопці стояли в обласній державній адміністрації… Тобто мова йде про тих хлопців, які завжди комусь потрібні, завжди «на роботі» – різній владі, різним політичним структурам. Коли потрібно, вони б’ють патріотів, знищують прапори, у нас є це на фото й відео, коли потрібно – вони б’ють протилежну сторону, підходять до нас і кажуть: «Ми сьогодні з вами». Тобто вони знаходяться «на роботі». Тут ідуть подвійні стандарти. А ті хлопці, як займались спортом, так і займаються, як викликали їх на різні «креативні завдання», так і викликають, і нічого не змінюється, окрім вартості їхніх «послуг». Я за цією ситуацією стежу вже майже десять років, вони проявляли себе ще під час Помаранчевої революції», – зазначив у коментарі Радіо Свобода Віктор Романенко.

Політолог Андрій Золотарьов вважає, що заяви Бориса Філатова скидаються на популізм. Він зазначає: подібні ініціативи навряд чи можна сприймати серйозно.

«Борис Альбертович не встиг повернутись із теплих місць, а вже перевтомився, як я гадаю. Якщо він вважає, що призов до армії – це покарання, то погані ж тоді справи в української армії, якщо посадовці керуються такими мотивами. Іноді краще жувати, ніж говорити чи писати в Фейсбуці», – сказав Радіо Свобода Андрій Золотарьов.

Юлія Рацибарська

Джерело: Радіо Свобода

Добавить комментарий