Літо в Україні в самому розпалі, проте на державному рівні вирішили, що дороги ремонтувати і будувати вже не треба. І добре б, якби зробили хоча б половину з наміченого. Так ні – роботи залишився непочатий край…

38023119_1804027943012583_2563675689903456256_nНагадаємо, що зараз на обслуговуванні Укравтодору (УАД) доріг стало мало не в три рази менше, а коштів з бюджету вони отримують в стільки ж приблизно раз більше. Фінансування передової в даному напрямку Дніпропетровщини (читав у багатьох ЗМІ і пишався) так взагалі припинили. Мовляв, децентралізація вам на допомогу. Так ми й так вперше за 20 років навіть сільські дороги, що знаходилися на балансі УАД – читай: давно вбиті – почали доводити до розуму.

Правда, те, що щорічно область робить до 160 комунальних доріг (тільки в поточному році вже 60 відсотків від запланованого зробили!) нині нікого нагорі не хвилює. Тим часом, за даними радника губернатора Юрія Голика, 1 км «сільських» доріг коштує близько 10 млн. грн. За його словами, щоб відремонтувати 6 тис. км доріг на Дніпропетровщині, які майже чверть сторіччя знаходяться в жалюгідному стані, потрібно 60 млрд. грн. Але Дорожній фонд «ім. Гройсмана» виділив лише трохи більше 500 млн. грн. Тобто 0,01 відсотка від необхідного, шановні. Так і хочеться волати: «Рятуйте!»

38030580_1804027899679254_2272516532602929152_nКажуть, в 2020 р дадуть під мільярд. Але то коли буде? Та й буде взагалі чи ні? Втім працювати треба зараз, до зими сезону 2018-2019 рр. Нині ж дорожники просто можуть залишитися без зарплати, бо прийшла вказівка роботи припинити і починати переходити на обслуговування, таку собі художню творчість – на кшталт  підфарбовувати стовпи і «зебри» намалювати.

І нікого, мабуть, крім громадських діячів, не дивує, що 3 тис. км державних доріг УАД фінансує багата і передова в даній сфері область. Досить згадати добудований шляхопровід на Запорізькій трасі (вічну петлю ім. Вілкула по полях на об’їзній пам’ятаєте?). Але ж за ці гроші Дніпропетровщина могла легко отримати кілька дитячих садків і відремонтованих шкіл. Нам що – гроші дівати нікуди, по-вашому?

Однак не до жартів буде вже восени. Тому варто було б нагадати пану Омеляну щодо перерозподілу коштів від невстигаючих регіонів до успішних. Та кому були направлені ці гроші? А може, УАД, показуючи «красиві» цифри в статистиці фінансування, просто гасить борги? Так це ж видно на прикладі з виділенням коштів на Криворізьку трасу, де з 250 млн. грн. сотка «лямів» — це борги. А як бути з 26 млн. грн.  за червень та 12 млн. грн. вже зовсім свіжої липневої  кредитної заборгованості? Їх хто і коли віддасть? І яким чином накажете виживати райавтодору в умовах шляхової дискримінації?

Абсолютний бардак твориться в середині літа, коли освоїли десь близько 20-30 відсотків виділених коштів. А решта грошей – випарувалася? Ага, мабуть, від неможливої спеки. Так було ж мало не від самого прем’єра 45 млрд. грн. виділено! І де???

З 180 тис. км доріг, які знаходяться на обслуговуванні УАД, 130 тис. км передали в області. Тобто, отримуючи помітно більше фінансування, Укравтодор ремонтуватиме всього 50 тис. км? І де справедливість, я вас питаю. Але кого я питаю, так?

У нас, в громадській комісії  виникло й багато інших питань – скажімо, до Укртрансбезпеки (УТБ). Нові та капітально відремонтовані траси регіону як і раніше продовжують планомірно вбивати далекобійники, які порушують норми зі своїми 60-80-тонними фурами. Втім, зупиняти їх і штрафувати фірми або водіїв ніхто не збирається, а деякі перевізники  маючи «грін карту» не будуть зупинені ніколи.

Читайте також: «Грін карт» для курятини, або чергові схеми від Укртрансбезпеки (ФОТО, ВІДЕО)

38136048_1804027973012580_4910414127874179072_nВиходить, що Укртрансбезпека – своєрідний бюджетний вампір, «кровосіся», як казав колишній прем’єр, яка працює проти державної скарбниці. Тоді навіщо нам така структура взагалі?

Чим це закінчиться? А я вам скажу. Ті дороги, які не встигнуть відремонтувати, до наступного року перетворяться в напрямки, якими хіба що на танку їздити, тому що не кожен трактор витримає, не кажучи вже про автобуси і легковики.

Створюється таке враження, що без дзвінка або «листів щастя» до генпрокурора Юрія Луценка по роботі Укравтодора та Укртрансбезпеки, не обійдеться. Тому що віщати з екранів ТБ і в Інтернеті, показуючи «хорошу» статистику, – це одна справа. А на ділі – бачимо розвал дорожнього господарства, коли в липні «починається» люта зима і закінчують роботи.

У відпустку зібралися, панове керівники? Хоча, швидше за все, хтось просто за, мабуть ще радянською звичною, календар переплутав з власною кишенею, що більше схоже на правду, погодьтеся.

Читайте також: «Так, пане міністре … Віддайте гроші Дніпропетровщині!»

DSC_0198

Нічого особистого, тільки область.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко