27 квітня 2017 року Голова правління Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко під час засідання Робочої групи по Дніпропетровській області Громадської ради при МВС України  виступив з доповіддю стосовно пропозицій громадськості щодо посилення санкцій за керування автомобільним засобом у стані  алкогольного сп’яніння.

DSC_0046

Як зазначив Віктор Романенко: « Сьогодні я наведу вам порівняння санкцій за водіння в стані сп’яніння, які існують в Україні та світі.

Дане правопорушення є другою причиною автомобільних катастроф в Україні. Наслідок пияцтва за кермом – це кожна десята жертва на наших дорогах.

Лише з початку 2017 року водії у стані алкогольного сп’яніння забрали життя у 78 чоловік, а завдали каліцтва – майже тисячі осіб.

Нещодавно, сталася чергова гучна дорожньо-транспорта пригода  за участю сина народного обранця, якому зараз інкримінують водіння у стані алкогольного сп’яніння та спробу втекти з місця ДТП. Саме ця пригода змусила мене розглянути питання штрафів за водіння у нетверезому стані в нашій країні та за кордоном.

Отже, штрафні санкції в Україні – це норма допустимого алкоголю у крові складає 0,2 проміле, а це 0.5 літра пива для чоловіка та 0.33 для жінки. Відповідальність за перевищення допустимої норми вимірюється у застосуванні штрафних санкцій у розмірі 10 200 гривень та позбавлення права на водіння автомобіля на один рік. Якщо дане діяння вчинено повторно, то санкції посилюються і складають 20 400 гривень штрафу та конфіскація водійського посвідчення на 3 роки.

Якщо, водій сів за кермо у нетверезому вигляді вже третій раз, то має сплатити 40 800 гривень та забути про можливість керувати транспортним засобом найближчі 10 років.

Але, не дивлячись на такі значні санкції у порівнянні із іншими країнами світу вони є найбільш лояльні.

Наприклад, у Фінляндії мають місце експрес-перевірки водіїв, відбувається це шляхом зупинення потоку автомобілей співробітниками поліції, під час якого всі водії зобов’язані пройти перевірку на сп’яніння на алкотестері і якщо результат негативний (алкоголю не виявлено) водія відпускають їхати далі. Норма складає – 0.5 проміле, але якщо алкостер показав більшу цифру, то його відвозять до поліцейського відділку. У якості санкцій він може отримати штраф у розмірі 360 євро та 2 роки позбавлення волі і права керувати транспортними засобами.

У Великій Британії суворіше покарання за водіння в нетверезому стан, так винний має сплатити штраф у розмірі 7200 євро.

Варто зазначити, що британці підтримують такі суворі санкції, бо згідо даних статистики за останнє десятиріччя це сприяло зменшенню кількості жертв у ДТП, які вчинялись водіями у стані сп’яніння, на 6000 осіб!!

У сусідній нам країні — Білорусь також існують суворі санкції по відоношенню до любителів випити за кермом. Так за перше порушеннявинний має сплатити штраф в еквіваленті 12 500 доларів і позбавляється водійського посвідчення на 3 роки, якщо це відбулось повторно, то водієві загрожує позбавлення волі на кілька років.

У Сполучених штатах Америки, може здатись, покарання дуже лояльним, але ж насправді, за водіння у нетверезому стані  винний має сплатити  штраф у розмірі 300 доларів та позбавляється водійських прав на 6 місяців.

Але, важливо відмітити, що винний, також має сплатити судові витрати, які можуть становити десятки тисяч доларів.

Повторне вчинення такого правопорушення карається штрафом у розмірі 10 000 доларів. Якщо з вини сп’янілого водія буде здійснено ДТП в якому загинуть люди – його можуть ув’язнути на 10 років.

У країнах Азії, таких як Таїланд та Китай, самі суворі покарання за «п’яне» водіння під час якого були постраждалі. Тайланд таких  горе-водіїв розстрілює, а Китай застосовує смертельну ін’єкцію. Але, звісно, що існують певні винятки, але дані види покарання визначаються законодавством цих країн.

Країна Сонячного Сходу —  Японія відома самим жорсткішим покаранням за водіння у нетверезому стані. У випадку коли на алкотестері  позначка вище допустимих 0.5 проміле після дорожньо-транспортної пригоди водій має сплатити штраф  від 8 700 до 2 500 000  доларів, при цьому такий штраф сплачують окрім водія і всі пасажири, бо визнаються співучасниками злочину.

Як ми можемо побачити, навіть враховуючи невеликі прибутки українців – штрафні санкції не є вкрай високими, бо за кордоном фінансові санкції вимірюються десятками та, навіть, мільйонами доларів.

Як зазначають експерти – в нашій країні потрібно окрім підвищення штрафів за водіння у нетверезому стані, а й реально застосовувати покарання у судах за вчинення дорожньо-транспортних пригод у сп’янінні.

Бо, як ми знаємо, на жаль, багато порушників уникають покарання по різним причинам.

Експерти зазначають, що одним із самих дієвих методів покарання постійних порушників – це позбавлення права керувати транспортним засобом довічно!

Не зайвим буде й проведення неочікуваних перевірок, бо саме такі «облави» зможуть дійсно змінити у сторону зменшення аварійність на вітчизняних дорогах до рівня європейських країн.

Я вважаю, що українці, так як і англійці підтримають більш жорсткі статті, а результати ми вже побачимо за рік, два- і вони будуть вимірюватися життям і здоров’ям людей, і не тільки пішоходів, а і членів родин порушників, так як і інших учасників дорожнього руху.»

Пропозиція Віктора Романенка була підтримана Робочою групою по Дніпропетровській області Громадської ради при МВС України тьа зазначено про необхідність підготовки офіційного листа до Голови Громадської ради при МВС України.

 

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий