Нам так довго нав’язували чужу думку і волю, що ми вже забули про свої права.

280521Чи давно ви були на Закарпатті? А чи знаєте ви, що в тому ж Береговому почути українську мову достатньо проблематично? Причина в тому, що там прекрасно говорять угорською. Причому нікого це в Західній Європі чомусь не хвилює.

Хвилює їх інше. З чого б це раптом Україна почала більш потужно займатися самоідентифікацією і популяризацією рідної мови? Ай-яй-яй! Це ж треба – вони ще й закон прийняли!

Але як же інакше, панове, якщо діти і молодь – наше, а не ваше світле майбутнє! – практично не розмовляє українською мовою? Та що там на заході нашої країни, коли в центральних, східних і південних областях, та й у самій столиці, чого гріха таїти, царює російська мова. У тій же Верховній Раді рідна мова лише на трибуні, а в кулуарах нардепи спілкуються все частіше виключно російською! Підіть послухайте.

Чи варто дивуватися, що Крим так легко відібрали в України, а по той бік окопів на Донбасі українську мову не почуєш зовсім? Та й гроші російські там і там.

Звичайно, якщо так піде й далі, то молодь ми втратимо. Прикро, але вже втрачаємо. І новий закон про освіту саме покликаний врятувати гнітюче, ганебне становище в даній сфері.

Безумовно, до Франкофонії нам ще ой як далеко. Але, шановні, багато ви знаєте українських шкіл для національних меншин за кордоном – у тій же Угорщині, Польщі або Чехії? Отож. Однак, коли Україна піднімає це питання, її просто не помічають. Другу за розміром в Європі країну ніхто не бачить! Чи не повилазило вам?

На Заході настільки звикли нами керувати і надсилати нам людей в майже ​​всі ешелони влади, що будь-які спроби підняти голову українцю і всій Україні сприймаються як щось неадекватне. Нічого собі – вирішили вони сформувати українську націю! Де ж це таке бачено?

ЗМІ – в кольорових заголовках про те, що чехи на рівні керівництва країни (!) пропонують нам реально продати Крим – взяти відкупного нафтою, і т.д. Поляки вимагають забути героїв УПА – ще одна небачена зухвалість. Ну а угорцям не подобається наш закон про освіту.

Та хіба мало нам чого не подобатися у них?! Ми ж не ліземо в їх город. Але ми і не повинні давати комусь іншому копатися в нашому. Занадто великою ціною далася Україні незалежність, щоб ось так просто її зливати.

Вибачте, але здається мені, що західні партнери (у чому вже можна засумніватися) таки намагаються доконати і без того вбиту війною і корупцією Україну. Але чи не вони обіцяли нам всебічну допомогу? Чи не вони обіцяли допомогти боротися за незалежність України – політичну і економічну? Так що це тоді за подвійні стандарти, панове? Ганебний приклад Росії не дає спокою?

Угорщина давно облизується на Західну Україну і мріє, подібно Росії, відкусити ласий шматок від України. Так що згаданий закон їм як кістка в горлі. Смачного! Польська економіка без нашої робочої сили загнеться – як пити дати. І Варшава практично  молитися повинна на наших співвітчизників. Але герої УПА їм сняться в страшному сні. Проблем своїх немає? Чого до нас лізти? Ми ж у ваші підручники історії не заглядаємо!

А будете нам нерви тріпати, ми більш жорстко нагадаємо вам про українську державність. І милий новий закон про освіту можна так вдосконалити, що без знання української мови наші «гості» до вітру не зможуть сходити.

Втім, лайна, вибачте, і без того вистачає – і вам, і нам. Розгрібайте вже своє. Але міжнародні обіцянки партнерам треба виконувати і – знову ж таки – допомагати, а не втручатися в справи суверенної держави. Нашу молодь ми просто так не віддамо. Дзуськи вам, як дід казав, та три дулі за маком!

А тепер пошукайте цей вираз в словниках. Бажано в українських…

Голова правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко