Якщо продавати можна все, що совість дозволяє, то навіщо ж тоді існує держава?

Прикро, але, як і раніше, у Дніпропетровську за гроші можна купити практично все, що душа забажає. Особливо політикам, PR-менеджери яких добре розуміють, які «правильні» думки напередодні виборів треба втюхати підданим … ой, вибачте, електорату.

Рекламна кампанія спраглих влади в повному розпалі. І першою ластівкою зомбування населення став звичайний трамвай.

Зауважу, що, завдяки бельгійським капіталістам, в Катеринославі це диво електротехніки з’явилося в 1897 році – тобто раніше, ніж у Москві, Санкт-Петербурзі, Одесі, Севастополі та інших містах тодішньої імперії. Тобто новою послугою транспортників користувалися ще при царях і радянській владі, саме тому дзвін трамваїв у нас не тільки в вухах, але й в крові. Іншими словами, мова йде про символ, майже традицію.

Ще одним символом міста завжди був побудований за рахунок франко-бельгійських  капіталів (і тоді існували інвестори!) Олександрівський Південно-Російський завод Брянського акціонерного товариства, що став по суті, містоутворюючим підприємством. Не зрозуміли, про що мова? Так про рідний наш завод ім. Петровського, який швиденько «прихватизували» (та чого вже там – вкрали!) після революції 1917 року.

Перейнялися? А тепер – новини політики.

793219Саме на одному з графіків (так трамвайники називають своїх залізних друзів) кілька місяців тому з’явився «просвітницький» напис. Читаємо, і виявляється диво дивне: наш металургійний гігант і місто мають одне ім’я – товариша Петровського. Ось тобі, Грицю, новина так новина! Для малограмотних чи що? Адже містяни знають – нові власники навіть не червоні, а росіяни – ЕВРАЗівці.

Але насправді навіщо ж нам розповідають про, на перший погляд, банальні речі? Та щоб ми не згадували історію разом із західними інвесторами – власниками-засновниками, а в глибині думок відчули смак радянської ковбаси за ціною 2.20 рублів.

Загнаний в глухий кут кризою народ починає ностальгувати, а потім і на виборах відреагує правильно. Вірно, товаришу Вілкул&Co? Невже вам, кимось шановний, зовсім неважливо, що щастя і добробут українцям ви не принесете навіть з другої спроби прориву до високих кабінетів.

І плювати вам, що за час вашого правління електротранспортний парк «оновлювався» за рахунок старої, але недешевої закордонної техніки, нібито ПО ПМЗ втратило схеми для будування трамваїв та тролейбусів. Для вас головне, щоб реклама на вагонах була нехай не пряма, проте «правильна» й виводила електорат саме до ваших ідеалів та цінностей.

Втім, не тільки за допомогою ледве живого громадського транспорту (а деякі вагони, до речі, по 50 років відпрацювали!) реваншисти – вихідці з «проффесорської» Партії ригів, над якою регоче увесь світ – зазивають у свої ряди населення.

Ось ще один яскравий приклад неокласики політичних PR-ників, які кігті рвуть за дуже великі гонорари, аби тільки повернути своїм босам доступ до державної годівниці і збереження вкраденого народного добра.

Незважаючи на кровопролитну війну, жителі нашого міста, навіть не самі забезпечені, не кинули читати. У тому числі в «рекламних» трамваях та іншому громадському транспорті. Тільки тепер найчастіше люди роблять це за допомогою планшетів, ноутбуків і телефонів.

Але – стоп! У нас адже майже третина населення – пенсіонери. І – факт: більшість з них отримує інформацію за допомогою телевізора та книжок, навіть незважаючи на безкоштовне і без хабарів отриману вищу освіту в СРСР. Більш за те – наш дійсно високоінтелектуальний народ, який створив найкращу і найстрашнішу ракету на планеті і вічний холодильник «Дніпро», зайвий шматок хліба не купить, але за новим бестселером буде гнатися швидше, ніж комсомолець за потертими джинсами в 1980-му році.
032037f7af7ec56fa73ac2c57875eaf30b518d716931fa1fe33eba3d0eb53f03Розуміючи психологію людини і ретельно вивчивши закони рекламної кампанії, що роблять зацікавлені в розвалі країни зсередини? Зрозуміло – в такому випадку вони наповнюють ринок певного роду літературою. Саме тому на книжковому базарі в самому центрі Дніпропетровська за кількасот гривень (до біса ковбасу, гнилі зуби і комунальні тарифи!) легко можна купити скандально відомі твори Олеся Бузини «Союз плуга и тризуба. Как придумали Украину» або «Вурдалак Тарас Шевченко». І майже нікого не дивує, що цю погань продають біля театру… ім. Шевченко!

Ну не мерзота, земляки?!!

Акторам, до речі, не соромно ходити на службу повз таких полиць?..

Так, як каже народ, про мертвих, тим більше про письменників – або добре, або нічого. Не знав про це Бузина, поливаючи брудом Тараса Шевченка? Знав, знав. А ще він напевно здогадувався, які книги будуть продаватися разом з його дослідженнями. Зараз, наприклад, це «Белая Россия», «Русские  руни», «Записки революционера» і (якщо стоїте — сядьте) — «Экономика Сталина».
Виходить, антиукраїнська війна триває не тільки на Донбасі і в Луганську, а й в мирних містах. Кому це вигідно, здогадатися неважко – треба лише трішечки мозок підключити. В іншому випадку політики минулого нас знову триматимуть за ідіотів. Вони, падлюки такі розумні, вже це роблять за допомогою трамваїв та книжок. Мабуть, просто гречка у них на складах закінчилася.

 

З повагою голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

 

 

Добавить комментарий