В області нещодавно була сформована громадська рада при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. До неї ввійшли представники 35 громадських організацій регіону. Першим заступником голови ради обрали Вероніку Коміссар — громадського активіста та члена правління громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро». В ексклюзивному інтерв’ю «Вістям» Вероніка розповіла, чому громадські ради ефективніші за обговорення.

—  Вероніко, Ви — член громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро». Що це за організація?

— Революція гідності стала останнім поштовхом до формування нашої громадської організації. Юридичний статус ми отримали на початку 2014 року. Сьогодні діємо як правозахисники, займаємось викриванням корупціонерів, допомагаємо пересічним громадянам вирішити певні правові колізії, також вивчаємо питання взаємодії з органами влади, влаштовуємо чимало патріотичних заходів. Головна мета — позитивні зміни в країні.

Фото Вероники Комиссар.

Із якими проблемами до Вас звертаються люди?

— Питання — гострі та найрізноманітніші. З осені почали цікавитись діяльністю та функціонуванням громадських рад. Зараз телефонують з інших областей і просять розповісти, як зробити так, щоб рада стала ефективним механізмом та почала працювати. Також уже є запрошення від різних міст провести там тематичні заходи, тренінги з цього питання для активістів. Це добре, бо всі, нарешті, приходять до нормальних механізмів тісної взаємодії, яка матиме конструктивний характер. Механізм — залучати громадськість працювати на користь держави й області — дуже правильний.

Робота на результат

– Вероніко, наскільки я знаю, Ви давно цікавитесь питанням роботи громадських рад.

— Так, іще у 2016 році я почала дізнаватись більше про роботу громадської організації. Рік тому познайомилась із професором Анатолієм Круглашовим, який кілька років поспіль очолював громраду при Чернівецький ОДА. Під час нашої зустрічі ми обговорили питання функціонування рад. Громадська рада — це реальний механізм взаємодії громади та влади. Ні громадські обговорення, ні консультації не залучають такого широкого кола людей, тому не можуть бути такими ж ефективними. Кожна громадська організація — це мінімум 10 осіб, тут ми бачимо 35  інститутів суспільства, тобто, як мінімум 350 активних мешканців регіону. До них постійно долучаються  ще люди. Це такий організм, який постійно рухається. Кожна організація — це складник одного цілого, що формує вектор розвитку руху і допомагає створити конструктивний діалог між громадськістю та владою. Моя позиція: ми повинні працювати на результат, аби щось змінити в країні та зробити її кращою. На прикладі області довести всім, що громадська рада — це дієвий механізм, тож, давайте, ним користуватись в усій Україні.

-Чому цей механізм не працював раніше?

— За колишньої влади регіоналів постанова про створення громадських рад 2010 року виконувалась номінально та, зрозуміло, що від тих рад не було жодної користі громадськості. А одразу після революції (це моя дуже суб’єктивна думка)  люди не розуміли, для чого це все потрібно. Дехто з громадських діячів прагнув охопити своєю діяльністю усі сфери життя. Потрібно не хапатись за все одразу, а розвиватись у своєму напрямку, тоді можна мати результат значно ефективніший. Наприклад, у людини є ідея, але не вистачає організаторських здібностей чи якихось навичок, тож задум не вдається реалізувати, й опускаються руки. Сьогодні  ми із заступниками голови громадської ради прийняли таку позицію, що якщо побачимо, що в людини горять очі, вона палає ідеями, будемо всіляко підтримувати, аби задум реалізувався. Тож, запрошуємо до співпраці представників тих громадських організацій, які не ввійшли до ради, але прагнуть працювати та робити щось корисне для області.

Фото Вероники Комиссар.

Команда однодумців

— Яка мета нинішньої громадської ради?

— Намагаємося зробити так, аби механізм запрацював наповну. Наша діяльність є публічною, тож хочемо показати всім областям, що громадська робота може бути корисною та результативною. Усі члени громадської ради при Дніпропетровській обласній державній адміністрації — однодумці, які налаштовані на один вектор і напрямок роботи, та хочуть показати якісний результат.

Фото Вероники Комиссар.

 

— Що вже встигли досягти?

— Ще рано говорити про якісь результати роботи. Ми лиш у січні організувались як структура. Та в нас уже є низка проектів, пропозицій та звернень від територіальних громад із болючих питань, тож будемо з ними працювати і рухатись далі. Ми намагаємося робити все упевнено й отримувати позитивний результат.

 

Джерело: vesti.dp.ua