38-y-izbiratelnyy-okrug-novomoskovskiy-raskladЗавершилися вибори до місцевих рад, в яких я вперше в житті приймав участь, як кандидат в депутати, і умовно кажучи, зазирнув за завісу ведення передвиборної боротьби. За цей короткий період я отримав безцінний та дуже цікавий досвід, яким і ділюся з вами.

Емоції вже вчухли, тому беруся до роботи з холодною головою. Висуваючись у кандидати, як громадський активіст, дуже довго розмірковував над партією від якої балотуватися. Було проведено перемовини з різними місцевими осередками про-українських політичних сил. Деякі просили грошей, в деяких не влаштовувала жорстка партійна дисципліна, хтось був непрохідним. Але вже з цього моменту стало зрозуміло, що новий закон про «Вибори до місцевих рад» сприяє суцільному домінуванню партій. Тобто незалежний кандидат, в якого є своє бачення на вирішення проблем свого округу, дуже серйозно ризикує розчинитися в партійному середовищі. А знаючі про те, хто і що стоїть за будь якою партією, стає очевидним, що будь кому, хто йде за партійними списками буде дуже важко захищати інтереси насамперед своїх виборців, і неможливо, якщо ці інтереси, (не дай боже) перетинаються з інтересами партії, яку він презентує у раді. Так, за прикладом звичайного працедавця при подачі документів до ТВК, партії наперед вимагають від кандидата написати заяву без дати, але з підписом про складення своїх депутатських повноважень. Тобто в майбутньому якщо хтось не згоден з партійним керівництвом – заява про звільнення вже написана. Ц е теж саме, що відбувається на українському ринку праці. Працедавець, по — суті, ще при підписанні трудового договору вже думає, як вас звільняти.

Нарешті, знайшовши точки дотику з однією з найпотужніших партій в Україні, я і мої колеги по ГО»Майдан Січеслав-Дніпро» отримали посвідчення кадидатів та вімкнулися у боротьбу за голоси виборців. Тут хочу подякувати партійному осередку, який жодним чином не обмежував нас в виборі нашої передвиборної стратегії. Тут не приховуючи нічого, треба визнати, що стратегія була обрана не тільки згідно нашого бачення ситуації, але й з огляду на дуже посередні фінансові можливості. Виборчу кампанію вирішили спрямувати на молодих людей й сусідів, які тим чи іншим чином вже перетиналися з нами в побутовому житті, або по роду нашою діяльності. Назва народилася сама собою. «Ваш сусід – Ваш кандидат»- ці слова стали одними з найвпізнаванішими у нашому окрузі під час виборів-2015.

Агітували згідно тактики «від дверей до дверей», особисто роздаючі літературу та спілкуючись з виборцями. Потужно використовували інтернет. В цей же час інші кандидати «засипали» округ «маною небесною» у вигляді продовольчих або медичних наборів. Витрачаючи величезні кошти на роздачу каші ( яка кожного дня готувалася на польовій кухні, яку возили по всьому Фрунзенському), встановлення дитячих майданчиків та нескінченну кількість агітаторів тощо, наші, так звані, конкуренти часто не нехтували брудними технологіями та забували про особисті обіцянки вести кампанію чесно.

Під час всього цього «шабашу» не вірилося, що люди, загартовані Революцією Гідності знов поведуться на старі брудні технології політиканів, які аж ніяк не хочуть змінювати правила гри. Боротьбу ідей та програм знов замінили передвиборчі змагання з товщини гаманця та конкурси з польової кулінарії.

Але день голосування розставив всі крапки над «і».Ті, хто варив кашу та роздавав «подачки», в результаті отримали мандати та повертаються до насиджених місць. Більшість наших співмешканців, голосуючих шлунком, знов продемонстрували, що існуючий порядок речей їх повністю влаштовує. Це недопрацювання в тому числі і наше, як громадських активістів. Що ж, зі свого боку минулі вибори показали нам на чому в подальшому потрібно сконцентрувати нашу увагу в громадській діяльності.

15 листопада – другий тур виборів міського голови Дніпропетровська, Шановні громадяни, я закликаю вас не вестись на дешеві обіцянки та подачки від кандидатів, зробіть свій вибір чесно і справедливо по відношенню до себе та кандидатів, у Вас є можливість обрати людину, яка останні 15 років «сидить» на державному бюджеті, яка нацькувала, так званих, тітушок 26.01.2014 на мирних протестувальників і яка зараз повертається до влади у місті, щоб і надалі нас грабувати, або обрати представника патріотичного руху, людину, яка зі своїми колегам захистила місто і область страшною весною 2014 р., людину, яка прагне позитивних змін в місті. Особисто я підтримаю патріотів. А Ви робіть вибір самостійно!

Бережи нас Господь та Слава Україні!!!

З повагою та надією на краще член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», ваш сусід, ваш кандидат Ігор Кабанюк.

Добавить комментарий