18762396_1471123029605925_1046328894_nАктив Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» взяли участь у експертній зустрічі для обговорення пріоритетів діяльності Уряду у форматі відео-конференції. Яка проводиться відповідно до резолюції Прем’єр-міністра України від 6 липня 2016р. № 24185/1/1-16.

Тема для обговорення – Шість років реалізації Закону України «Про доступ до публічної інформації». Учасниками стали представники громадянського суспільства семи областей України та профільні експерти Секретаріату Кабінету Міністрів України та Офісу Уповноваженого з прав людини.

Представники громадянського суспільства Дніпропетровщини у своїх виступах зазначали, що в м. Дніпро існує системна проблема із доступом до публічної інформації, а саме орган місцевого самоврядування Дніпровська міська рада не надає відповіді на запити на публічну інформацію, у зв’язку з чим громадськість вимушена звертатись до омбудсмена.

Також, підіймалось питання із посилення відповідальності розпорядників інформації за порушення прав громадян.

Представники інших областей –учасників відео-конференції повідомили, що особливих проблем із доступом до публічної інформації вони не мають, а львів’яни зазначили, що регіональні проблеми це не важливо. Хоча, варто вказати, що саме вирішення питання, щодо забезпечення права громадян на вільний доступ до публічної інформації – є дієвим механізмом громадського контролю діяльності органів влади.

Відео:

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий