Кожен вільний сам вибирати свій шлях боротьби. Головне – не вносити розкол і пам’ятати, що народ України єдиний у своїй меті змінити життя на краще.

DSC_0514

Мітинги, присвячені другій річниці Революції Гідності, пройшли у всіх великих містах країни. І Дніпропетровськ, де хвиля патріотизму нічим не поступалася столичним акціям протесту, не став винятком. Однак у нашому місті ця подія була затьмарена нерозумінням загальних цілей і завдань та спробою внести розкол в ряди майданівців різного покоління. І нехай це був лише пост в соцмережі, окрема думка людини, але, як кажуть, осад залишився.

Втім – про все за порядком. Не є таємницею, що після Другої Української Революції деякі активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» вийшли з організації, змінивши рід діяльності. Ну, і що тут такого? Комусь подобається бути волонтером, бути ближче до гуманітарної допомоги та благодійних акцій, чесного розподілу фінансових потоків в допомогу армії, підтримувати людей на свій лад. Це цілком зрозуміло.

Не зрозуміло, чому люди вважають за можливе відкрито плюнути в колодязь, з якого нещодавно пили. Чому намагаються внести розкол у середовищі майданівців.

Наприклад, одна активістка-волонтерка, колишній член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», невиправдано висунула звинувачення на адресу лідера організації Віктора Романенка, людини, без якого Євромайдану в Дніпропетровську не було б взагалі.

Мадам повернулася з мітингу 21 листопада і її, що називається, пробило. І ось, сидячи в затишному кріслі і озброївшись комп’ютером, вона зготувала пост, цілком схожий на замовний матеріал в який-небудь газетці сімейки Вілкулів.

Її обурило, що «шикарний офіс» Дніпропетровського Євромайдану знаходиться в центрі міста. Але, нажаль, вона чомусь не вказала, що євроремонту і інших надмірностей в приміщенні немає, як, до речі, і нормального опалення, через що активістам доводиться працювати в зимньому одязі. Інша справа, що офіс зручно розташований – для всіх, хто щодня, і навіть по вихідних, приїжджає сюди за допомогою з різних куточків міста та області. І допомогу люди дійсно отримують, що підтверджують сотні листів і офіційних матеріалів.

Мучать «письменницю» й думки про те, що Віктор Романенко балотувався на пост мера як безробітний. Ох, дівчинка, тобі б стільки роботи і нервування, як у лідера нашого Майдану. Бо численні суди, виснажливі виїзди на проблемні об’єкти, багаточасові засідання в органах державної влади – це і є реальний контроль над нею.

Так навіщо ж автору поста вводити людей в оману? Чи саме таким було замовлення? Резонно запитати: від кого? Кому це вигідно?

Тим часом, сама автор поста не забула розповісти про свої подвиги. Мовляв, допомагаємо армії, утеплюємо її, ремонтуємо техніку, і так далі, а майданівці, мовляв, даремно штани протирають та тільки що вміють як ляси точити. Правда, не пише вона, що, в першу чергу, шляхом грамотного розподілу бюджету саме держава має займатися утриманням армії, а не громадські діячі. Але якщо влада не хоче цього робити, то навіщо нам така влада? За цей стояв Майдан і, зокрема, ГО «Майдан Січеслав-Дніпро», з якого ви вийшли? Отож!

У той же час багато волонтерів в соцмережі красуються на фото в камуфляжі. Тільки, можливо, комусь із бійців саме цієї форми зараз, коли ви вносите розлад у суспільстві, і не вистачає.

Так навіщо вам провокувати сварки? Потрібно просто робити свою справу, а люди самі оцінять вашу й нашу працю. Вийшли з організації? Але ж людиною-то можна залишатися, чи не так?

Є проблеми, прохання і питання особисто до Віктора Романенко? Так ви ж прекрасно знаєте його номер телефону та адресу, де його завжди можна знайти – і по суботах і неділях також.

До речі, під постом волонтерки, дай їй бог здоров’я, було лише 27 так званих лайків. Тобто повноцінної підтримки такі думки не отримують, бо народ розуміє, звідки вітер дме.

І ще один нюанс. Автор поста, чиє ім’я ми навмисне не називаємо, поскаржилася, що, мовляв, на другий річниці Євромайдану серед прихильників Віктора Романенка було багато патріотів похилого віку. Мовляв, на відміну від молоді не мають вони доступу до соціальних мереж і тому не знають, яке життя насправді. Що тут сказати? Шановна ви наша, справжнє життя – не в комп’ютері, а на вулицях, звідки і прийшов Майдан.

І – припиніть, будь ласка, панікувати. Коли треба перешкодити об’єднанню нації, народу, самий підступний удар може завдати тільки колишній союзник. Від усієї душі не бажаю вам бути таким у наш важкий час. А історія нас розсудить.

 

P.S.. Даний матеріал – не виправдання, а констатація факту, правди, яку тільки сліпий не бачить. Дати бінокля?

 

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий