thumb_tarify

Відкрите звернення громади до Президента України!

Підвищення тарифів спочатку на газ, потім на опалення, на гарячу воду, електроенергію та холодну воду, можливо мають під собою економічну обгрунтованість. Європейський вибір, позиція МВФ, газова незалежність та інші аргументи виконавчої влади, мабуть, дуже важливі, якби не одне істотне але.

Доходи більшості населення України не відповідають вартості комунальних послуг, які всеж-таки встановлюють органи державної влади, а не чиновники з МВФ. Складається враження, що в цьому скаженому тарифному галопі навіть не поцікавились, скільки ж отримує більша частка, а може й  90% населення України.

Вартість газу для населення – це  база для розрахунку тарифу на централізоване опалення та гарячу воду. Тому після рішення Кабміну підвищити тариф на газ для населення стало лише першим шоком для пересічних українців.

Другим шоком стало рішення НКРЕКП підвищити тариф на опалення на 75-90% і як наслідок – нові  ціни на гарячу воду.
Здається, «газова» незалежність від Росії, і досвід інших країн тому підтвердження,  коштує і не таких жертв, як поголовне зубожіння населення. Але ж Украина добуває газ самостійно, і 11 млрд кубометрів добутого українського газу як раз  йде на забезпечення потреб населення. Для «Теплокомуненерго» потрібно ще 6 мільярдів кубів.

Україна в спромозі забезпечити населення власним газом, і ціна на нього не може бути паритетною імпортному газу.

Реальні доходи українців у минулому році, з урахуванням  інфляції, за інформацією Держстату,  скоротилися на 22,2%, і це при високому рівні безробіття.

Виникають питання:

Чому діючою владою не виконується 13 стаття Конституції України?

Чому уряд підвищів комунальні тарифи при обвальному скороченню доходів населення, що призвело до його низької платоспроможності?

Чому влада (навіть попри рішення суду) вперто продовжує порушувати Закон України «Про прожитковий мінімум»?

Чому монополістами вперто приховуються прозорі економічні обґрунтування всіх без винятку тарифів на житлово-комунальні послуги?

Чому почали не з того кінця і, замість підвищення доходів до рівня європейських, почали з підвищення тарифів?

Вимагаємо надати відповіді на ці питання народу України!

Тому що:

Не можна  називати ціну на газ ринковою за відсутністю фактичного, а не на папері ринку газу.

Немає абсолютно ніякої логіки в Алгоритмі формування тарифів в Україні для підприємств електро-, тепло-, водо-, газопостачання і водовідведення.

«Замулювання» очей людям вигаданими субсидіями, які, по суті, є ні чим іншим, ніж транзитом народних грошей з держбюджету ненажерливим олігархам, замість простого виконання вимог Закону України  «Про прожитковий мінімум», це дорога в нікуди!

І це вже зрозуміла більша частка населення країни!

У найближчий час експерти прогнозують не тільки масове звертання за субсидіями, але і масові неплатежі. Оскільки Кабінет міністрів дозволив щоквартальний перегляд роздрібних цін на природний газ, то ситуація абсурда може лише поглибитися, впритул до соціального вибуху.

Як сказав політичний аналітик О. Кочетков: «Фактично  розпочався економічний голодомор, підточующий Україну. Для чого накопичувати критичну плотність громадського обурення? Якщо ланцюгова реакція почнеться – соціального  Чорнобиля не минути. Буде пекельніше, ніж у крематорії».

Тому громадськість Дніпропетровська, усвідомлюючи незворотність та наслідки соціального вибуху, який вже назрів в країні та в нашому регіоні (який є і залишається бастіоном між Україною та російським агресором), закликає Вас, пане Президент, негайно зупинити  цю людоїдську економічну та тарифну політику держави щодо своїх громадян.

Бо люди в країні прозріли і змінилися, і завтра може бути вже пізно! А нам цього б дуже не хотілося.

Добавить комментарий