13454828 березня 2018 року голова Укртрансбезпеки Михайло Ноняк повідомив про зміни, щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху, згідно з якими посилюється контроль за грузовими перевезеннями та  значно зростуть штрафи за руйнування доріг.

Розмір штрафу для водіїв становить від 30 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн), для посадовців, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 80 до 125 неоподатковуваних мінімумів (1360-2125 грн).

При повторному здійсненні упродовж року будь-якого з порушень штрафні санкції становитимуть: для водіїв – від 80 до 100 неоподатковуваних мінімумів (1360-1700 грн), для посадовців, громадян – суб’єктів господарської діяльності – від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів (8500-17000 грн).

Напередодні літнього сезону, коли від великогабаритного транспорту страшенно потерпає щойно відремонтоване дорожнє покриття, це стало дійсно корисною інформацією. Але, варто зазначити, що наша організація «Майдан Січеслав-Дніпро» вже зараз може спрогнозувати результати таких змін, які навряд чи підуть на користь Дніпропетровської області та України в цілому, тому, хочемо звернутись до пана Ноняка з публічним листом:

Шановний Михайле Васильовичу!

Саботаж з боку Укравтодору та МІУ (Міністерство інфраструктури України) та корупційна гідра, яка косить нещадно ряди регіональних представництв Укртрансбезпеки, добре, що Ви самокритично це підтвердили в своєму інтерв’ю 5му каналу,  це є дуже серйозною перешкодою для повноцінного здійснення габаритно-вагового контролю.

Як на мене, пане Михайло, також не менш серйозною перешкодою є ситуація, яка склалася на місцях,  де так само відбувається саботаж, коли Управління  Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, за керівництвом Степаненко О.М., може місяцями не виїжджати на ГВК (габаритно вагові комплекси), яких, до речі, в минулому році було всього два (!) на всю Дніпропетровську область з яких працював один(!!!), коли навіть, якщо і виїхали, то попереджені зазделегідь про те, що до них їде комісія з перевіркою, але як показує практика, окрім нових жилетів, роботи від них ніякої.

Приізд комісії спричиняє чергу на ГВК.
Приізд комісії спричиняє чергу на ГВК. Зазвичай вантажівки проїжджають повз.

Так, за присутності членів комісії зі складу громадськості області, щось намагаються робити, та знову ж, якось вибірково зупиняється авто, а на питання — чому певне, явно перевантажене авто не зупинили, або зупинивши не завели на зважування, відповідь одна, — «В нас немає таких повноважень», а це знову ж неправда. Повноваження їм дає постанова Кабінету Міністрів України № 422 від 20 травня 2013р.. Чому не виконують? Питання риторичне)).

Щодо виїзду та роботи на комплексі, були навіть декілька письмових звернень керівництва Облавтодору, як членів бригади, яка працює на ГВК до обласного управління Укртрансбезпеки, з вимогою виїзду на площадку, але реакції нуль.

А Ви, Михайло Васильович ще кажете про цілодобову роботу ГВК.

Тому, якщо у структури очолюваної Вами з МІУ та В. Омеляном конфлікт, а Укравтодор саботує, може в обласних підрозділах спробуєте налагодити роботу? — тим більш, що сучасні вагові комплекси придбані за міжнародні та за кошти обласного бюджету готові до роботи.

 Власне, якщо говорити про дороги, переважно відремонтовані не якісно, то з приходом весни, посівної та сезонного збільшення руху вантажного транспорту, робота вагових комплексів, як ніколи є важливою. Може не рік, а трохи більше протримається дорожне покриття за більш відповідального ставлення до виконання своїх обов’яків  Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області. Та щодо якісного ремонту доріг, то це вже інша історія.

Далі буде!

ааааааааааааааааn

P.S.: Пане Михайле, ми з Вами вже обговорювали вищезазначені та інші питання під час особистої зустрічі у Дніпрі, вважаємо розмову не завершеною…

Нічого особистого, тільки область!

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко