Шановний пане міністр!

      Звертаємось до Вас з єдиної нагоди – щоб Ви відповіли – яка виключно Ваша та Вашого міністерства роль у додержанні владою норм Конституції України, гарантуючої реалізацію прав громадян на працю з гідною зарплатою, яка передбачена Законом України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», а також виконання владою вимог Закону «Про прожитковий мінімум» з його Наказом міністерств «Про затвердження Методики розрахунку прожиткового мінімуму для всіх верств населення…», згідно яких розраховані суми сплати за окрему «житлово-комунальну послугу»?

Адже  в дійсності, установлені владою комунальні послуги – це  плата за життя, яка перевищує в рази прожитковий мінімум, не залишаючи людині коштів для існування. Кому, як не Міністерству соціальної політики бути відповідальним перед народом України за створення робочих місць в усіх галузях економіки, які сприяють її розвитку, створюючи національний продукт – показник рівня розвитку країни та джерело по підвищенню життєвого рівня населення.

За рік роботи керованого Вами міністерства спостерігалось (мабуть планово) системне падіння виробництва, скорочувались робочі місця і, як наслідок – катастрофічне падіння рівня життя в Україні.

Замість конкретних дій з Вашого боку по виправленню штучно створеного безробіття Вашими попередниками, Ви фіксуєте стан справ по подальшому зубожінню населення, цинічно називаєте Закон «Про прожитковий мінімум» — Законом  про виживання, а замість створення робочих місць, пропонуєте мільйонам працездатних громадянам звертатись за субсидіями.

Для них, за Вашою особистою заслугою, у держбюджеті передбачено на 2015 рік більше 24,5 мільярдів гривень і які, завдяки необґрунтовано багаторазово завищеним тарифам, транзитом підуть в кишені олігархам-монополістам галузей ЖКГ.

Ці «тарифи на життя» абсолютно не відповідають вимогам їх вартості відповідно затвердженій «Методиці розрахунку прожитковому мінімуму».

Нісенітниця за конкретної мети – надати законної підстави для виділення з держбюджету 24,5 мільярдів гривень «виконавцям житлово-комунальних послуг» замість гарантованих державою відповідної зарплати за працю своїм громадянам,та забезпечення реалізації їх права на працю.

За аналізу Ваших особистих дій, що не відповідають положенням Конституції і законам України, можна впевнено говорити про відверте протистояння народу України:

це і прийнятий на початку квітня 2014 року закон, нівелюючий права громадян-споживачів житлово-комунальних послуг перед свавіллям їх виконавців, коли відносини повинні регулюватись Цивільним Кодексом України та Законом «Про житлово-комунальні послуги»;

це і заморожені зарплати і пенсії проти підвищених у багато разів цін на продукти харчування, комунальних платежів і товарів, послуг, пов’язаних з життєдіяльністю населення;

це і відсутність хоча б натяків на покращання у подальшому соціального добробуту та підвищення життєвого рівня громадян;

це у кінці кінців і принизливе ставлення до громадян України діями, спрямованими на їх системне зубожіння штучним безробіттям та, не відповідаючи вимогам законів, комунальні платежі;

це і відібрання можливості купувати необхідні продукти харчування та промислові товари, підмінивши обіцянками надання субсидій, неспроможним оплатити ж.к послуги, що більше схоже на «благодійність» за кошти тих, у яких ці кошти і відібрали.

Слід зазначити, що на нашу думку, всі галузі господарства країни призначені в своїй діяльності розвивати її економіку, а місце Міністерства соціального захисту – впливати  та забезпечувати її соціальну спрямованість – підвищення рівня розвитку країни для задоволення життєвих потреб її населення. Адже рівень життя громадян залежить від рівня розвитку економіки, а не від «благодійності» влади за рахунок платників податків.

Хотілося б щоб Ви у своїй відповіді довели, що викладене вище не відповідає дійсності, але катастрофічний стан справ в економіці, зневага владних структур до законів, повна зневіра до влади, відсутність всякої перспективи на покращення життя, що поглибилось за останній рік, вказує на те, що сучасній владі байдужі інтереси країни та її громадян.

Стверджувати, що можновладці не знають, що гарантія успішного розвитку країни лежить в правовій площині разом з відповідальністю за виконання своїх обов’язків, було б невірно, просто за рахунок держави вони вирішують власні справи, не маючі нічого спільного з державними. Але народ вже прозрів, все бачить і його терпець вже закінчується.

Багатовіковий досвід вказує, що розвиток країни починається тоді, коли влада всіх рівнів у своїй діяльності буде керуватись нормами Конституції та виконувати вимоги законодавства.

 

Даний лист було надіслано 07.07.2015 року до Міністерства Соціальної політики.

 

Актив ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

Добавить комментарий