1413358177_bh_

Відомий українець, що змінив долю багатьох держав світу. Богдан Дмитрович Гаврилишин

Богдан Дмитрович Гаврилишин пішов з життя 24 жовтня. Він був відомим українсько-канадсько-швейцарським економістом, професором, вів благодійну  та громадську діяльність. Богдан Гаврилишин говорив, що українці мало обізнані в різновидах  економічних систем, проте мають дуже гарний розум.

У 1944 році побував в полоні у німців, українець, що народився в селищі на Тернопільщині  здобув освіту в Канаді, отримав диплом економіста, тривалий час був головою Міжнародного інституту в Женеві, надавав консультації впливовим світовим компаніям та урядам африканських та азіатських країн, читав лекції по всьому світу.

Українець, чиї  знання вміння та навички були цінними на глобальному рівні, все своє життя, коли представлявся людям – дипломатам, бізнесменам, промовляв із гордістю «Гаврилишин, українець».

Одним із талантів Гаврилишина було вміння в будь-якому середовищі чи ситуації, де він бував, бачити можливості для власного розвитку.

Богдан Гаврилишин запровадив нові курси з креативності, синектики, міжнародного бізнесу, геополітики. Його дуже цікавили інструменти з підвищення особистого розвитку. З 70-х років він стає популярним бізнес-тренером.

За його участю керівництво великої кількості країн змогло вирішити конфліктні ситуації: Богдан Гаврилишин працював у Чилі, Венесуелі, Індії, Ірані, Японії, Перу та багатьох інших.

Гаврилишин брав участь у розробці «сталого розвитку», яка була представлена в Римському клубі та її використовували багато європейських країн у процесах створення національних економік.

Що означає поняття «ефективна країна»? Це певний життєвий уклад, де основною складовою розвитку екосистеми є людина, бізнес та природа та прийняття управлінських рішень враховує інтереси наступних поколінь, стверджував Гаврилишин.

Головні характеристики, показники ефективної країни? На думку вченого їх 4:

-Повна політична свобода;

-Певний рівень економічного добробуту для цілого населення. Себто, можуть бути багаті, але маємо й бідних;

-Соціальна справедливість: освіта, охорона здоров’я, пенсії;

-Симбіоз з біосферою, з навколишнім середовищем – а не експлуатація, руйнація, засмічення.

Останні 30 років свого життя Гаврилишин займався питанням збалансованого розвитку екосистеми.

Не зважаючи ні на що, Гаврилишин завжди вірив в реформування нашої країни, хоча зважаючи на свій досвід міг би багато що критикувати.

Багато часу Гаврилишин присвятив розвиткові молоді в Україні. Брав участь у створенні AIESEC в Україні – міжнародної студентської організації.

За сприяння Гаврилишина Джордж Сорос відкрив в Україні свій фонд «Відродження», певний час Гаврилишин його очолював.

З 2010 року почав працювати власний фонд Богдана Гарвилишина в Україні. Головною місією цього фонду є підготовка молоді України, що вивчають економіку найкращих країн Європи та у майбутньому формують групу людей, які проводять  трансформації в країні.

Фонд Богдана Дмитровича проводив фінансування програми ««Молодь змінить Україну», направила більше 80 груп молодих українців віком від 20 до 35 років у освітні відрядження до 6 країн Європи.

Гаврилишин говорив:   «Виросте нова генерація, вони вивчать приклади ефективних країн, оберуть найкращі складові для політичного і соціального створення нашої системи. І вони зроблять Україну ефективнішою країною».

Прес-служба  ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» за матеріалами: www.zik.ua

Добавить комментарий