Відбулось перше засідання новообраної Верховної Ради, і передвиборчі обіцянки вчорашніх кандидатів, а нині народних депутатів України, залишились у минулому. А разом із цим і їх поїздки по регіонах, їх зустрічі з людьми та клятвені обіцянки щодо змін на краще життя. Хтось цим обіцянкам вірив, хтось — не дуже, а для когось це було очікуванням порятунку від крутого падіння вниз.

Про що це я? Про нашу космічну гордість — наш «Південмаш», якому б летіти в сузір’я успіху та процвітання, так ні, котиться вниз, у величезну прірву. І вона, та прірва, немов величезна космічна чорна діра, засмоктує це гігантське підприємство, з його просторими виробничими цехами, з його промисловими потужностями, а що найжахливіше, з його колективом — чесними і працьовитими людьми, які наразі отримують щомісяця зарплатню в розмірі…. кількох сотень гривень. Та й ті з величезною затримкою.

Щоразу перед виборами до цього флагману вітчизняного ракетобудування приїжджають політики. Тут були Ющенко і Кучма, Тимошенко, Янукович, Азаров. Всі вони клялися і божилися допомогти підприємству, посприяти із замовленнями, забезпечити гідні зарплати тощо. Однак, крім популістських балачок, в цій космічній площині більш нічого не відбувалося.

Влада змінилaся. І цілком ймовірно, що люди чекали змін, адже зовсім недавно на підприємство приїжджав Президент України Петро Порошенко. Теж була зустріч із трудовим колективом і теж звучали обіцянки.

В людей зажевріла надія. І що ж? Абсолютно жодних змін. Люди отримують копійки, та й ті платять сім – десять відсотків від зарплати. Тільки нещодавно, кажуть, зарплатню за червень!!!, виплатили в повному обсязі.

«Південмаш» — державне підприємство, то може вже пора державі подбати про цей космічний гігант, який просто повільно вмирає. Може пора зробити так, щоб державні програми по підтримці та розвитку вітчизняного ракетобудування перестали бути просто текстом на папері, який нічого не вартий.

Колектив заводу з великою надією чекає, коли буде обрано новий Кабмін і чекає рішень, чекає державних замовлень, для виконання яких у трудового колективу є і технічні можливості і кадровий потенціал.

Якщо голос людей почутий не буде, то може статися соціальний вибух: тисячі голодних людей разом із членами своїх родин вийдуть на вулицю. Тобто, ті унікальні інженерно – технічні працівники, складальники космічної техніки, випробувачі, які виводили на орбіту «Морський Старт», «Циклон», супутники зв’язку, виконували замовлення для США, Франції, Єгипту та інших країн, тепер виявляються непотрібні власній державі і, щоб нагадати про своє жалюгідне існування, будуть змушені вдатися до страйку. Я вважаю: такого допустити не можна. Це просто ганьба для влади — залишити напризволяще людей без роботи і без зарплати.

Ми вже роками говоримо про свій український національний супутник. Вже і назва для нього красива заготовлена — «Либідь». То, може, пора державі виділити кошти на його виробництво? І, може, тоді чорна космічна діра перестане засмоктувати «Південмаш» у невідворотні глибини небуття.

 Голова правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор РОМАНЕНКО 

Добавить комментарий