39253403_1177745125716703_6750249697958428672_nОбіцяти, кажуть, не одружуватися. Так, напевно, і міркували в Укравтодорі (УАД), а потім і в Мінфіні, коли вирішили залишити обласні адміністрації країни без законного і повноцінного фінансування будівництва доріг.

Спершу мені здалося, що ми маємо справу з елементарною помилкою. Однак, погодьтеся, що в замість 75 написати 50 – це вже конкретна «заявка на успех» (див. фото). Йдеться про скорочення на 25 відсотків фінансування областей, в тому числі Дніпропетровської, в сфері будівництва автошляхів.

Тобто чиновники Укравтодору і Мінфіну вирішили самі внести поправки до законодавства? Так, безумовно, вони не мають на це права. Закон «Про Дорожній фонд» чітко визначає частки від акцизних зборів: 35 відсотків – на сільські і обласні магістралі, 60 – на міжнародні, національні, регіональні та територіальні. Правда, і своїх 35 відсотків Дніпропетровщина може і не побачити.39040885_1111087115710834_5423315424395657216_n

Щодо левової частки, яку отримує Укравтодор, то там все досить розмито і хистке. Тому УАД і не поспішає, наприклад, нормально фінансувати деякі важливі напрямки, сподіваючись, що область потягне. І в наших краях це стосується не тільки нещасливої ​​траси Кривий Ріг-Дніпро.

Читайте також: В Укравтодорі і «Трасбезпеці» переплутали календар з власною кишенею?

Втім область і так тягне набагато більше, ніж інші регіони країни/ Але скорочення фінансування на 25 відсотків в той час, коли ще кілька місяців можна плідно працювати, виглядає просто плювком в спину. І я прекрасно розумію керівників Дніпропетровщини, команду справжніх професіоналів, які просто страждають через своє благородство, коли роблять чужу роботу на об’єктах, де повинен працювати – і вкладати гроші зі своєї частки! – УАД.

Не здивуюся, якщо земляки будуть мітингувати під стінами ОДА, вимагаючи побудувати дитячий сад або відремонтувати поліклініку, а не дорогу за містом … за яку вже заплатило населення…

Что ж воно виходить? Область розраховувала на ці гроші в 2019-2020 рр. (75 і 100 відсотків від акцизних зборів відповідно). І – хотіла зробити як краще. Вийшло ж … ну, самі бачите, які ненажерливі виявилися «листи щастя» від УАД та Мінфіну. І справа навіть не в тому, що Дніпропетровщина недоотримає наступного року 269 млн. грн. Справа в тому, що вищі інстанції самовільно виправили букву, точніше – цифру закону.

Ну а якщо це помилка, то, мабуть, пора міняти дорожніх царьків і безграмотних бюрократів міністерства. Адже хто-хто, а вони зобов’язані вміти точно рахувати!

І не сподівайтеся, що народ, який роками матюкається з приводу якості наших доріг, пробачить помилки тих, хто лише формально на боці закону. Тому що геть дістала українська економіка, яка знову буксує на рівному місці.

Вважаю, що сьогодні обласна влада потребує захисту від центральної (не думав, що колись таке напишу!). І якщо чиновники в столичних кабінетах переплутали свої посвідчення з депутатськими мандатами, то громадські організації їм нагадають різницяю між побажанням «Щасливої ​​дороги!» і прокляттям «Скатертиною дорога!».

Читайте також: «Так, пане міністре … Віддайте гроші Дніпропетровщині!»

DSC_0198

Нічого особистого, тільки область.

Голова ГО «Майдан Сiчеслав-Днiпро»

Вiктор Романенко