Vilkul33Крісло мера Дніпропетровська не дає спокою колишнім правителям з клану Януковича. 

Уникнувши люстрації, колишній губернатор Дніпропетровщини та віце-прем’єр, а нині геть щасливий володар мандата народного депутата України Олександр Вілкул знову кинувся в передвиборний бій. Цього разу новий опозиціонер придивляється до крісла мера обласного центру.

Чому лише придивляється? Та тому що офіційної заяви не було, хоча рекламу про «повернення міста людям» вже запустили. А що – гроші на такі добрі справи у орденоносного і заслуженого працівника промисловості є. Напевно, наполегливою працею зароблені.

Втім, Вілкул-молодший все ж таки вирішив підстрахуватися. У звичному для наших політиків засобі масової інформації «Facebook» Вілкул повідомив світові, що, незважаючи на підтримку соратників, він, швидше за все, протягне руку допомоги Івану Куліченко. Знову ж таки – якщо той сам вирішить балотуватися з метою повернути звичне для нього за майже п’ятнадцять останніх років крісло градоначальника, залишивши при цьому мандат народного депутата.

1280750383_img_8390_640x480_615x462

Але давайте спробуємо уявити, що Вілкул, чия команда піарників прекрасно володіє прийомами в сфері обдурення електорату будь-якого віку, піде на вибори.

Що він зможе пообіцяти людям і що він вміє робити? За часів губернаторства і віце-прем’єрства не добудував об’їзну дорогу навколо Дніпропетровська, грошей на будівництво метро в обласному центрі так і не вибив. І так далі…

Може чимось облагодіяв інші міста регіону – Павлоград, Нікополь, Новомосковськ або Марганець? Так і там на нього не моляться.

 

Проте після Вілкула на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації раптом опинився його земляк з Кривого Рогу Дмитро Колесников. До речі, хто знає – де він зараз? Часом не в тих місцях, де сховалися інші відомі члени Партії регіонів? 

Веду до того, що не лише донецькими укомплектовувалася колишня влада в країні. А вже самолюбство цих «героїв» — за край. У Вілкула-молодшого – на трьох вистачить. Наприклад, у Вікіпедії на його сторінці є автограф. Ну чим не зірка кіно та естради? А такого факсиміле в Інтернеті навіть у Джоні Деппа немає.

То чим же ви народу допоможете, Олександр Юрійович, — дасте пару автографів на пам’ять? А може, повернете вивезені з країни (точніше вкрадені) вашим колишнім босом Януковичем мільярди доларів (кажуть, нібито 40 КамАЗів майна – тю-тю за кордон) або знайдете тепле містечко в міському управлінні охорони здоров’я для його сина на прізвисько Саша-стоматолог? Так той не піде – не такого польоту птаха.

Чи почує такий мер глас народу? Навряд чи, шановні. Бо і раніше він не чув нікого, крім свого безграмотного патрона Віті.

Втім вельми «весело» виглядатиме така собі геополітична картинка – тато Юра править у Кривому Розі (ну, якщо теж виграє там вибори), а синок – у Дніпропетровську. Тобто замість донецьких настане час криворізьких і кожному з родичів дістанеться майже по мільйону душ, за благополуччя і життя яких начебто треба, але не обов’язково відповідати, та ще й вся інфраструктура двох великих міст в самісінькому центрі країни.

З іншого боку навряд чи Олександру Вілкулу вигідно ставати мером. Адже в такому випадку, без прикриття мандата, він втратить депутатську недоторканність. І тоді бажаючих посадити його в урну, думаю, буде достатньо – і не тільки в Дніпропетровську. А проти подібної народної люстрації ніяка охорона не допоможе – досвід  «Правий сектор» або бійці Ляшка мають не аби який.

Виникає й інше питання: чи потрібна Івану Куліченко підтримка Вілкула? Так, в минулому вони начебто розуміли один одного. Але часи круто змінилися. Дуже круто…

 

На останок – про довготривалий безлад майже в усіх сферах життєдіяльності  Дніпропетровська. Кому більш за все вигідно таке погане становище? Зрозуміло, що не діючій владі, яку й без того лише ледачий не лає з ранку до ночі. Тобто бардак, як залишений з часів Януковича спадок, грає на боці таких, як пан Вілкул, опозиціонерів.

 

Коли ти прагнеш влади і перемоги на виборах, завжди легко звинувачувати тих, хто зараз відповідає за долі сотень тисяч людей. Мовляв, бачите, які вони погані керівники, а ось коли я стану вашим мером, такого не буде.

 

Ага, чули ми таке. Давайте вже так – колишній, так колишній назавжди.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар

Добавить комментарий