ea789c9ce81693d0Більше ніж половина випускників не йдуть на роботу за здобутим фахом, а один з трьох змінив фах після отримання диплому про вищу освіту.

Але є й ті хто після здобуття вищої освіти влаштувався на роботу і задоволений обраною професією, таких серед опитуваних всього третина.

Дану інформацію нам стало відомо з результатів проведеного  опитування Міжнародним кадровим порталом hh.ua.

Як нам всім відомо з результатів опитування, в Україні існує проблема  розриву отриманих знань в ВУЗі та об’ємом вимог, які ставляться перед молодим фахівцем з боку роботодавця. Переважна більшість напрямків діяльності потребує лише формальної наявності диплому про вищу освіту, а вже всі спеціалізовані знання та навики молодому фахівцю потрібно отримувати під час проходження випробувального терміну, або вже після того, як він приступить до роботи. Саме через це, переважна більшість випускників обирають роботу, яка є для них більш цікавою не зважаючи на диплом.

Як ми бачимо з результатів проведеного опитування , випускники українських вузів після отримання диплому про вищу освіту не йдуть працювати за отриманою професією. Але, все ж таки, один з десяти після отримання диплому намагався працювати за професією, але згодом змінив профіль зайнятості. І кожен третій випускник змінив рід діяльності відразу після отримання диплому.

Переважно ті випускники, які пішли працювати за здобутим фахом обрали собі такі напрямки, як юрист, фінансист, також працюють за спеціальністю менеджери та медики. А менш популярні напрямки – спеціальності з гуманітарних наук, педагоги та експерти з природничих наук. І якщо спеціальності природників та гуманітаріїв не мають попит на ринку праці, то у випадку з вчителями головною проблемою є низький рівень оплати праці та престижності професії.

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар за матеріалами hh.ua

Добавить комментарий