сб россии
Поки в ЗМІ сперечаються щодо незаконних вивісок, ніхто чомусь геть не замислюється, якою мовою вони написані.

За повідомленнями ряду видань, лише у Дніпропетровську близько шести тисяч незаконних вивісок, які з тих чи інших причин порушують законодавство. У той же час ніхто досі не згадує, що більшість вивісок і назв у нас – іноземною мовою.
І добре, якщо, скажімо, торговий центр називається «Europe» («Європа») – з урахуванням прагнень нашого народу, про які заявила Революція Гідності, це цілком зрозуміло. А ось, наприклад, назва «Ощадбанк Росії» вже, погодьтеся, коробить. Особливо тих, хто повернувся з війни на Донбасі і знає, скільки «доброзичливих» росіян знаходиться за лінією фронту у всяких там «ДНР» і «ЛНР».

Чи варто після цього дивуватися з приводу вибухів біля російських банків, яки пролунали  в ніч на 22 червня?

І дійсно – як же так, шановні? Ми ж усім миром визнали Росію країною-агресором, а у нас продовжують працювати її фінансові структури з такими неприкритими натяками на вивісках.

Ну, от, уявіть собі, що під час Другої світової війни, наприклад, у Німеччині працював би ресторан «Українські страви» або «Уральські пельмені». Маячня! Те ж саме якби на звільнених в 1943 році територіях нашої країни продовжував функціонувати який-небудь, скажімо, «Дойче-банк», а колишні окупанти приймали внески від населення.

Доходять до абсурду і написи на білбордах. Один із шановних в Дніпропетровську і за його межами політиків розмістив на своєму передвиборчому стенді напис російською мовою «Я – украинец». Ніхто не сперечається – так вже історично склалося, що багато з городян говорять і думають (ось в чому найбільша проблема нації!) російською мовою. Але – але! – незважаючи на це, переважна частина з них вважає себе українцями. І за російську мову тебе ніхто не чіпатиме на вулиці.

Інша справа, що рідну нашу мову дуже погано популяризують. У школі діти навчаються українською мовою, але варто багатьом з них вийти на перерву або прийти додому, як рідну та співучу вони відразу забувають. Бабусі, дідусі, тата й мами – чистокровні українці, проте, живучи в Україні, вони за довгі роки тоталітарного режиму обрусіли.

Забуто мову. Та й як її не забути, якщо куди не глянь – майже все російською: газети, журнали, книги, телепрограми тощо. Просто на диверсію якусь схоже, погодьтеся!

Якщо ви не були за кордоном, то загляньте в Інтернет або включите ТБ під час трансляції  новин з-за кордону. У Токіо є вивіски на китайській мові? А в Ірані – на івриті? Та отож! Чому ж у нас подібне відбувається та ще й чи не на кожному кроці?

 

До речі «Ощадбанк Росії» у Дніпропетровську застрахувався – на його даху встановлено українській прапор. Тільки не краще б було змінити назву?

Втім, варто згадати і про липецьку, тобто розташовану в Росії, кондитерську фабрицу нашого гаранта бізнесу… ой, вибачте – Конституції , Петра Порошенка. Власник — український, фірма – в РФ, а назва – латинськими літерами.

 

Ну що тут ще сказати? Ганьба!

 

Голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

Добавить комментарий