Порушення правил перевезень в Дніпропетровській області призводить до руйнування навіть відремонтованих автошляхів.

Щоб розвести і зберегти курей, спершу заводять злого собаку-сторожа. Так і з державою: хочете спокою і збереження бюджетних коштів – змусьте поліцію працювати.

Тільки це не про наших правоохоронців, які, ймовірно, вирішили переймати досвід радянської міліції. Йдеться про контроль над вантажоперевезеннями і дотримання температурного режиму (+28 і вище) на трасах області.

Наприклад, якщо під час виїзду громадської комісії з контролю за роботою пунктів ГВК, що розташовані на території Дніпропетровської області, в тому числі активістів ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» та члена Громадської ради при Укртрансбезпеці, на Криничанському посту (габаритно-ваговому комплексі) був більш-менш порядок — зупиняли, перевіряли, оглядали і т.д., то на трасі М18 (Новомосковський пост поліції) ми, на свій подив, виявили повний бардак.

Протягом години на Новомосковській об’їзній дорозі, куди ми прибули минулої п’ятниці (29.06.18)  з метою перевірки роботи поліції в вихідні дні, довелося спостерігати дуже неприємну картину.

IMG_7895

З 21 далекобійника не менше 12-13 проїхали з явним перевантаженням. При температурі повітря 31-32 градуси вище нуля це вкрай згубно не тільки для доріг області, а й для населення. Причому часто, за документами, везуть одне, а насправді за бортами – зовсім інше. І небезпечне.

Повз нас спокійнісінько проїжджали машини з бензином, вуглеводнями, зерновози і так звані наливайки. Але поліція – молода «пара» полісменів 25-27 років (зараз уточнюємо по публічній інформації, хто саме там так «славетно чергував») абсолютно не реагували на те, що відбувається. Навіть, відео-фіксацію – на відміну від нас – не проводили.

XWGS4904

Стає зрозумілим, чому на запит на публічну інформацію, щодо надання записів з нагрудних камер поліцейських за 22 травня 2018 р. – ми отримали відео на півтори хвилини, бо елементарно через відсутність бажання працювати – немає, що й фіксувати на відео.

Відзначимо, що одну з перевантажених фур, яка мчала по трасі, ніби бичок похитуючи бортами, ми пізніше побачили на Слобожанському проспекті. Не наважився, значить, водій в місто в’їжджати, де контроль більш строгий. А дороги області, виходить, можна було псувати?

IMG_7897

Але повернемося до правоохоронців. Можливо, побачивши членів комісії, люди в формі вирішили, що робити нічого не треба, тоді й лаятися ніхто не буде. Однак, чи не краще отримати прочухана за роботу, ніж за її відсутність? Адже виходить, що держава однією рукою латає і будує дороги, а іншою закриває очі на тих, хто їх руйнує.

Безумовно, подібну тему ми піднімали не раз і не два на засіданнях в високих поліцейських кабінетах Дніпропетровщини. Але, як це не сумно, проблема не зникла.

KWIS4696

Після останнього рейду один з керівників поліції запевнив нас, що, так би мовити, підбадьорить підлеглих. Але, шановні лицарі доріг, забагато краще це робити не після наших зауважень, а перед виходом на роботу кожного окремого патруля. Що ви як діти малі, їй-богу! «Ось, нам не сказали, ми забули…» А про зарплатню з бюджету ви не забули?

І звідки взятися хорошим дорогам, якщо на навантажені «каравани» жодна собака не гавкає? Ви ж самі поховали легенду про реформу поліції, про нові підходи і вірність присязі! Які трудоголіки? Де їх побачити? В їдальні?

А може водії все ж таки якось вас мотивують, шановні полісмени? Ой, не треба вам цього – терміни нині дають великі.

Ну і наостанок звернемося до співробітників Укртрансбезпеки. Панове еліта, аж чотири вихідних – це прекрасно. Але, погодьтеся, що хоч хтось на ваших комплексах повинен з’являтися і у свята! Хоча б чергування можна було організувати? Чи ви вирішили перейти в клас аристократів? Так нагадаємо вам, що круті бізнесмени вихідних не знають, тому й гроші мають.

Втім, якщо ви вже працювати не хочете, ми з радістю знайдемо вам заміну найближчим часом. З минулим святом!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»