Пропонуємо вашій увазі третю частину циклу статей про найкрасивіші ворота міст України.

Дана стаття є продовженням статтей:

Ворота міст України (ФОТО)  та Ворота міст України. Продовження. (ФОТО)

Ужгородська залізнична станція

Сучасний вигляд будівля вокзалу отримала в 2004 році. Слід знати, що після  проведених ремонтних робіт, будівлю дуже складно було впізнати. Варто знати, що довгий час фото Ужгородського вокзалу було на стартовій сторінці сайту Укрзалізниці. Це не просто так. В вечірній час вокзал дуже красивий. Незважаючи на новий дизайн будівлі її побудували в кінці 70-х років XIX ст. В той час місто поєднувало Відень та Будапешт.

Харківський залізнична станція

В кінці XIX ст. залізничний вокзал Харкова був серед найбільших в Російський імперії. Одна з перших будівель побудована в 1869 році. Ця будівля неодноразово була зруйнована. Будівля, яка зараз обслуговує пасажирів побудована в 1852 році. З цих часів вокзал ставав ще більше та більше. На даний момент загальна площа Харківського вокзалу 65 700 м².

Чернівецький вокзал

Вокзал міста Чернівці може скласти конкуренцію Львівському вокзалу. Чернівецький вокзал побудували пізніше в 1866 році, проте він поступово здобув свою популярність. Це стало можливим за часів Австро-Угорської імперії, коли Чернівці були столицею Герцогства Буковина. Виникла необхідність створити нову станцію. Її побудували в 1909 році. Будівля вокзалу побудована в стилі модерн, яка була схожа на святилище богині Іріди, яка з радістю приймала гостей. Тут присутні і янголи, які символізують гостинність місцевих жителів. Вокзал відновлювали після Першої світової війни. Остання реставрація була у 1999 році.

Чернігівський залізничний вокзал

Це ще одна з будівель в казковому стилі. Вона виглядає як будинок для ляльок. Місцеві жителі говорять, що будівля вокзалу побудована німецьким військовополоненим Гансом. Після війни архітектор не повернувся до Німеччини, бо втратив сім’ю. Він залишився у місті. У 1999 році на вокзалі була проведена остання реконструкція. Саме в той час будівля вокзалу отримала статус пам’ятки  архітектури.

Вокзал Шепетівки

Вокзал міста побудували у 1873 році. Мешканці міста вважають його визначним місцем в Шепетівці. Місцеві помітили, що будівля вокзалу фарбується кожного року. Сам вокзал виглядає досить добре.  Навпроти вокзалу побудована площа Кирпи. Був час, коли на цій площі хотіли звести багатоповерхівку. Та населення Шепетівки захистило привокзальну площу і на даний час тут достатньо простору.

 

Як бачимо в нашій країні багато просто фантастичних вокзалів. В деяких навіть варто проводити екскурсії. Адже будівлі залізничних станцій приховують в собі багато історій про колишніх жителів та минулі події, а це  дуже цікавить  туристів.

Подорожуйте Україною та дізнавайтесь багато нового про нашу країну.

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

фото:  Від і До

Добавить комментарий