Продовження: Ворота міст України (ФОТО)

Київська залізнична станція

Вокзал у столиці, відомий багатьом. Кожного року столицю відвідують декілька мільйонів людей. Більша частина гостей приїжджає до столиці поїздом і відповідно мають змогу познайомитись з містом через залізничний вокзал. Станція складається з трьох вокзалів – Центрального, Південного, Приміського. Свою роботу вокзал почав у 1870 році. Відтоді станція збільшувалась, так як збільшувалась кількість пасажирів. За всю історію свого існування вокзал 7 разів змінював свій зовнішній вигляд. Остання реконструкція – 2001 рік. В тому році була збудована будівля Південного вокзалу. Між вокзалами є пішохідний перехід. Також навпроти вокзалу побудували церкву на об лаштованій площі. Плани на побудову південного вокзалу були ще 100 років тому, у XX столітті.

Луцький залізничний вокзал

Залізнична станція Луцька була зображена на спеціальній серії Укрпошти на честь 75-ти річчя Волинської області. Світ побачив цю марку в минулому році. Наклад колекції був невеликим, тому марки потрапили до рук колекціонерів. Сама будівля вокзалу є монументальною спорудою. Побудували його у 1959 році. Але залізнична станція у Луцьку працювала раніше та була розташована на другому місці. Слід зазначити, що електрифікували станцію лише за незалежності України. Остання реконструкція була проведена в 2013 році.

Львівська залізнична станція

Львівська станція є дуже відомою та відвідуваною в Україні. Завдяки розвитку туристичної галузі це місто стало туристичним центром країни. Найперше, що бачать гості міста це саме вокзал. Львівський вокзал побудували першим серед вокзалів нинішньої України у 1861 року. Мешканці міста дуже пишаються цим. В XIX. ст. територія Львівської області належала Автро-Угорській імперії. Про це свідчить той факт,що через 3 тижні Львівський вокзал прийняв потяг з Відня. В часи Другої світової війни вокзал зазнав пошкоджень. Після війни відбувалось відновлення вокзалу. В останній раз вокзал реконструювали в 2001 році.

Ніжинський вокзал

Ніжинському вокзалу аж 148 років! Цю дату будуть святкувати мешканці міста у кінці цього року. Під час будівництва вокзалу були різні непорозуміння. А саме, залізнична станція розміщувалась за 5 км від міста. Це було не дуже зручно для пасажирів та гостей міста. Щоб щось змінити, ніжинці повинні були дати гроші начальникам російської залізниці. В той момент як кількість пасажирів збільшувався та збільшувалась сама  станція. В 1919 році Ніжинська станція прийняла 90 тисяч осіб. Під час Другої світової війни місто дуже постраждало та зазнав ушкоджень сам вокзал. Ніжин втратив 3 тисячі осіб. Остання реконструкція відбувалась в 1999 році. В даний час станція не втратила свого значення та є важливою транспортної артерією на залізничній карті України.

Одеський вокзал

Наша незабутня Південна Пальміра! Вокзал Одеси звісно має бути пам’ятником архітектури. Архітектором вокзалу є Віктор Шретер. Станція вокзалу побудована в неокласичному стилі. Станція почала свою роботу в 1884 році. Під час Другої світової війни споруда вокзалу зазнала пошкоджень та у 1950-х роках вокзал реконструювали та зберегли первозданний вигляд.

Ці українські вокзали бачили мільйони відвідувачів і вони мають давню історію. Звісно ці історії не відображені в книгах та їх пам’ятають відвідувачі. Чекайте на продовження розповіді про найкрасивіші вокзали країни.

 

І це ще не весь перелік цікавих вокзалів в Україні, далі буде.

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

фото:  Від і До

 

 

Добавить комментарий