10 листопада в медіа-центрі «ДНЕПР ПОСТ» відбулася прес-конференція «Як Дніпропетровськ відсвяткував День української мови та писемності. Молодь закликає: “Дніпро, розмовляй українською”! У місті відбудеться низка заходів, спрямованих на популяризацію державної мови».

 d0de60d35a4970ce4e69351045553fc71ad9b19094aed1922478d25c5a521392

В прес-конференції взяли участь:

— член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар;

— активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Олена Хоришко;

— активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Ігор Кабанюк.

 

Вероніка Коміссар:

Вчора, 9 листопада, відзначався День української писемності та мови. Ми, дніпропетровці, живемо у серці країни і не могли залишатися осторонь цього свята. З ініціативи нашої організації » Майдан Січеслав-Дніпро»  був проведений такий захід. Ми об’явили про початок акції «Дніпро розмовляє українською» з метою популяризації української мови у суспільстві та донесення важливості мови для нації і кожного українця. Вчора ми провели першу акцію на Європейській площі. Ми ставили людям питання щодо найвідоміших цікавих українських фразеологізмів.

23 листопада Дніпропетровськ буде відзначати другу річницю Євромайдана у Дніпропетровську. Тому наша організація буде урочисто відзначати цей день. Також буде проводитись акція «Дніпро розмовляє українською». Мета акції залишається та сама.

Далі за планом 6 грудня – День збройних сил України. До цього свята ми вирішили долучити дітей. Діти – наше майбутнє, це зрозуміла істина, якщо наші діти ще зі школи почнуть використовувати рідну мову, у школі, то нас чекає потужна нація, яка вже ніколи не дасть себе образити. Тому саме до Дня збройних сил України в одній із шкіл міста відбудеться конкурс дитячого твору – «Як я люблю Україну, свою Батьківщину». Зараз ми отримуємо підтримку різних патріотичних організацій нашого міста. Кращі твори обере журі, їх автори отримають подарунки.

Наприкінці року ми плануємо інтернет-акцію «Привітай Україну українською мовою» з метою залучення молоді. Кожен бажаючий зможе записати свій відео-ролик з привітанням українською мовою. Ролик, який набере найбільшу кількість голосів, буде транслюватися на телебаченні.

Про всі наші заходи будемо повідомляти додатково.

 

Олена Хоришко:

Я вирішила розмовляти українською мовою в побутовому житті недавно. Наша мова багата, милозвучна, нею можна передати найтонші відтінки думок і почуттів. Учора на акції ми питали людей щодо змісту фразеологізмів, наприклад, «продавати зуби», «мастити п’яти салом», «замазати рота», «давати хропака». Останнє знали всі, особливо студенти. Людям було цікаво перевірити себе, навіть підходили самі.

Я вважаю, що нам вдалося провести акцію, і ми на крок наблизилися до мети. Наша акція показала, що в нас є сучасна молодь і небайдужі люди, яким мова цікава.

 

d0deка

Ігор Кабанюк:

Перефразую мого улюбленого політика – не питай, що країна зробила для тебе, а спитай, що ти зробив для країни. Саме цим наша організація керується, коли проводить такі заходи. Вчора я засинав з посмішкою на устах, бо розумів, що наша молодь дуже прогресивна, може вирішувати важливі питання.

Дуже багато людей підходили до нас. Деякі не знали, яке свято було вчора, але коли ми починали пояснювати, вони розпливалися в посмішці і зізнавалися, що хочуть говорити рідною мовою, але в нашому місті мало середовищ, де можна було б користуватися українською.

 

Детальніше на відео:

Читайте також:Дніпро розмовляє українською! (ФОТО, ВІДЕО) 

 

Джерело: Днепр-Пост

Добавить комментарий