15242_original«Вчасно зрадити – це передбачити», — саме так може заявити будь-який новий член створеної в міській раді Дніпропетровської коаліції.

Отже, 24 лютого відбулося диво дивне: 35 депутатів від партій «УКРОП», «Самопоміч» та Оппоблока підписали коаліційну угоду. Глава міськради Борис Філатов вірить, що така собі «коала» нібито промерська. Дивує, що підписання відбувалося завдяки переконливому наполяганню представника гаранта – губернатора Валентина Резніченко. Інакше, мабуть, міських народних обранців було не вмовити. Гм, чому тоді сам Петро Олексійович не «прієхалі»?

А що ж електорат? Для мене, як голови ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»,  зрозуміло, що «коала» явно без зубів і прийшла до влади з фразою з популярного фільму Ельдара Рязанова «Гараж». Пам’ятаєте, як один з героїв заявив: «Неподкупная моя, вовремя предать –это не предать, это– предвидеть»? Отож.

Однак, панове, нехай це і виглядає передбаченням (в місті-то як і раніше бардак, ніякі рішення не приймаються), але від цього воно не перестає бути зрадою.

«Весняне загострення» після двох годин за закритими дверима переросло в підписання угоди, автографи під якою поставили 35 депутатів. До коаліційної ради увійшли Дмитро Погребов, Олександр Санжара, Артем Хмельников, Юрій Акуленко, Дмитро Безуглий і Олег Григорук. Тобто по дві людини від «УКРОПу», «Самопомочі» і більшовиків-«оппачєк». При цьому багнетів з БПП і «Громадської сили» на зустрічі взагалі не було. Кажуть, їх просто не запросили або вони начебто до телефонів не підходили. Хто його знає.

Але, як би там не було, на своєрідному зльоті, який багатьом нагадав про «сходку» депутатів в райраді Амур-Нижньодніпровського району, вирішено було відкрити сесію 29 лютого і на ній відсторонити від влади дивом обраного секретаря міськради Загіда Краснова, який, до речі, першим подав приклад, як вирішувати питання поза межами міської ради, як то кажуть «дурной пример –заразителен».

Тим часом, розуміючи, яким обломом загрожує майбутня сесія, глава фракції «Громадська сила» Катерина Збарська поспішила заявити світові про те, що тушок в «коалу» купували за ціною 100 тисяч вічнозелених. Причому нібито з наступною щомісячною виплатою кожному ще по три «штуки» баксів. І хоча доказів у мадам не було, зате вона пригрозила тим, що депутати її фракції складуть свої повноваження і виступатимуть за дострокові вибори. І це вже дійсно може бути схоже на правду.

У свою чергу головна дніпропетровська «оппочка» Наталя Начар’ян повідомила, що Світлану Єпіфанцеву і інших зрадників, що вступили в змову з Філатовим, Нацполітрада блоку виключила з партії ще 18 лютого. Шкода, звичайно, Світланку, втім у неї ж відкрилися нові горизонти. Дивись, незабаром до «УКРОПу» зарахують. А керівнику фракції пані Начар’ян, хочу порадити,  витратити трохи грошей і викупити назад «тушок», які ще нещодавно були вашими однопартійцями, дайте їм не багато, гривень на 50 більше ніж вони отримали від  попередників, але коли вони повернуться – женіть їх від себе подалі, бо користі від них не буде вже нікому!

Шкода так само, що досі інформації від Філатова щодо результатів внутрішнього аудиту і ревізії в міськраді городяни так і не дочекалися. Хоча мер і погрожував здивувати усіх нас такими таємницями. Втім, здивувати нашого брата тим, що чиновники крадуть, навряд чи можна. Варто поглянути на міські парки, вулиці та площі, і все відразу розумієш.

Дивуємося ми іншому – явному політичному зрадництву інтересів виборців. Чи пробачать патріоти Борису Філатову такі викрутаси з ідеологічними ворогами-опозиціонерами? Сумніваюся. Як сумніваюся і в тому, що рейтинг мера залишиться на висоті. І ніяка риторика «для порятунку міста» йому не допоможе. «Передбачення»  – воно і в Африці «передбачення».

За що ж ви нас так, місцеві депутати?

 

DSC_0198

P.S.:Нічого особистого, тільки місто.

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»Віктор Романенко

 

 

 

 

Добавить комментарий