24 серпня щорічно відзначається День Незалежності України. В кожному місті проходять офіційні та розважальні заходи в яких беруть участь всі бажаючі, пропонуємо вашій увазі добірку фактів про святкування свого Дня Незалежності різних країн світу.
1 липня – День Канади
Особливості: символіка з кольорами прапору – червоний та білий, їжа на природі, гарне вбрання.
Як відбувається святкування: традиційного сценарія свята не існує, кожен має можливість взяти участь у будь-якому з різноманітних заходів, проходять карнавали та паради, влаштовуються виїзди на пікніки, феєрверки, демонстрація фігур вищого пілотажу у виконанні військових літаків, прогулянки на повітряній кулі, або безкоштовні музичні концерти. В столиці Канади Оттаві завжди найбільш активна программа, але всі інші міста приєднуються до святкування Дня Канади.
4 липня – День Незалежності Сполучених Штатів Америки
Особливості: вулична їжа; символіка з використанням кольорів прапору – синій, білий та червоний..
Як відбувається святкування: Обов’язково з феєрверками. На Пірсі 39 у Сан-Франциско, у Вашингтоні шоу проходить в окрузі Колумбія, де розташована Національна алея, а мешканці Чикаго можуть побачити шоу на військово-морському пірсі.
14 липня – Свято Франції.
Особливості: переважно чевоний, синій і білий кольори, та обов’язково взуття для танців.
Як відбувається святкування: Замість Дня Незалежності у Франції відзначають День взяття Бастилії. В цей день проходять феєрверки на фоні Ейфелевої вежі. Але найголовніші події свята відбуваються на Балу пожежників за участю пожужників Парижу, яка триває з 9 години вечора аж до 4 години ранку. У Франції це День взяття Бастилії, а не День незалежності. І так, звичайно ж, феєрверки у Парижі на фоні Ейфелевої вежі.
15 серпня – День Незалежності Індії
Особливості: Урочисте підняття прапору Індії, запуск повітряних зміїв та око тигра. Повітряні змії; підняття індійського прапора; око тигра.
Як відбувається святкування: Урочисте підняття прапору відбувається за участю Прем’єр-міністра, який тримає промову на історичній цитаделі міста епохи Імперії Великих Моголів — Червоному форту у Делі. Після цього всі бажаючі випускають в небо символ свободи – повітряних зміїв.
15 серпня – День Незалежності Кореї.
Особливості: усюди прапор Південної Кореї; пісні; увага в’язням.
Як відбувається сяткування: День Незалежності Південної Кореї має назву Gwangbokjeol ( в перекладі «Відновлення денного світла»). Якщо ми вже знаємо, що в Індії на це свято пускають в небо символ свободи у вигляді повітряних зміїв, то в цій країні інші традиції, саме в цей день видаються спеціальні тюремні помилування. Не забули і про офіційну частину – церемонія відбувається у Чхонан, в Залі незалежності Кореї, під час якої президент виступає з промову і всі співом підтримують пісню Gwangbokjeol.
17 серпня- День Незалежності Індонезії.
Особливості: Високі дерева, прагнення перемоги та обійми.
Як відбувається святкування: В цей день в Індонезії вся увага прикута до panjat pinang. Це гра для якої потрібно високе горіхове дерево, багато олії та призів. Гра полягає в тому, щоб молоді люди використовуючи свої тіла як драбину дісталися до вершини дерева де на них чекають призи.
26 січня – День Незалежності Австралії.
Особливості: барбекю, одяг для пляжу, символіка та кольори прапора Австралії.
Як відбувається святкування: День Австралії проходить у теплу пору, тому всі святкування проходять на пляжі де багато красивих жінок. Великомаштабне свято одного дня проходить у Мельбурні, під час якого відбувається Народний марш на якому австралійці показують різномонатність культури своєї країни.
6 березня -День незалежності Гани
Особливості: Одяг для пляжу; танцювальне взуття; символіка червоного, зеленого та жовтого кольорів..
Як відбуваться святкування: День незалежності Гани завжди святкується дуже гучно. В цей день проходить офіційний парад в Аккра з нагоди Дня незалежності та різноманітні неофіційні вуличні та пляжні вечірки і танці.
Ось ми і ознайомились з деякими прикладами святкування Дня незалежності в різних країнах світу, як бачите святкування відбуваються дуже різноманітно та яскраво, але найголовніше це згадувати про свою любов до країни не лише на День її народження, а кожного дня прикладати зусиль, щоб рідна країна розвивалась та зміцнювала свою незалежну позицію.
Зі святом Незалежності, Україно!
Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар за матеріалами zik.ua