Фото6570Січеслав, Днепрослав, Дніпро, Новий Кодак … Яке ім’я для міста виберуть його жителі?

Тема перейменування Дніпропетровська, його районів, вулиць, проспектів, площ, станцій метро і навіть Комсомольського острова не сходить зі сторінок газет і наполегливо «літає» по Інтернету, поступаючись хіба що політичним і економічним прогнозам. Дивно, але городяни, незважаючи на можливий найближчим часом дефолт і зростання цін, все частіше говорять саме про цей аспект декомммунізаціі країни.

Січеслав, Днепрослав, Дніпро, Кодак, Новий Кодак, Днепровск, Днепрополь і навіть Святослав – такі назви зараз пропонуються істориками, краєзнавцями та громадськими діячами для Дніпропетровська. Лунають пропозиції та про затвердження нової назви навіть виключаючи обговорення з жителями мегаполісу – тупо більшістю на сесії міськради.

Але, хоча в казні обласного центру, як завжди, немає зайвих грошей, опитування мешканців міста з даного питання провести все ж таки доведеться. Так, треба за законом – запитати у людей про їхню авторитетну думку. Адже саме їм жити в цьому місті.

Яке ж ім’я оновленому Дніпропетровську найбільше підходить із усіх запропонованих?

Кодак? Так це була польська (ворожа!) фортеця, до того ж існує однойменна фірма-виробник фототехніки. Не комільфо якось.

Дніпро? Так начебто річка в нас з такою назвою. Навіщо ж дублювати і напрошуватися на тавтологію Дніпро на Дніпрі?

Днепровск? Був у нас схожий — Придніпровськ, тепер це район Самарський.

Днепрослав? А чому тоді вже не Днепрославль? З Катеринославом схоже і явно буде нагадувати про «царське» минуле.

Днепрополь а ля Нікополь або Овідіополь? Тоді з наголосом будуть плутатися, та й не в Греції ми, щоб закінчення «поліс» (місто – по-грецьки) вставляти.

Про варіант Святослав говорити взагалі не хочеться – стомимося гостям пояснювати нашу «політику партії», чому, наприклад, відразу ж не назвали місто Вакарчуком чи «Океаном Ельзи» .

Залишити стару назву Дніпропетровськ і знову жити під комуністичним «прапором»? Та ні – досить. Хоча, зрозуміло, є ще червоні, а також такі, хто і ратуює за збереження цього імені, але привнесення в нього нового сенсу — мовляв, «петровск» — від «Петро» або «камінь». Теж щось не клеїться, правда? Відразу ж про президента та його мудру політику думати починаєш…

На мій погляд, найріднішою була б назва Січеслав.
Історики, краєзнавці та просто допитливі люди знають, що перші шість козацьких січей з’явилися саме на території колишнього Катеринославу. Це факт.
До того ж козацтво у нас – столиця позаздрить. Вдивіться в обличчя наших колоритних городян – кожен другий прямо з картини Рєпіна!

Смішно згадувати, але правда ж: ще кілька років тому в нашому місті отаманів козацьких було чи не більше, ніж простих козаків. Так от, щоб це не повторилося, треба буде вибрати одного отамана округу. І було б чудово, щоб округ цей мав назву Січеславський, а не Кодакський або Святославський.

Що стосується інших назв, то деякі з них більше підійшли б для вулиць, площ або тих же станцій метро. Тільки уявіть собі оголошення в нашій найкоротшій в світі підземці: «Наступна станція – Кодак». Як на мою думку, цілком адекватно звучить, і гостю-пасажиру з Польщі з американською фотокамерою «Коdак» буде про що розповісти.

А місто має бути Січеславом, і, здається мені, більшості земляків така назва буде до вподоби. Головне – запитати про це у людей. Так само як запитати у мешканців міста, які їм подобаються нові назви районів, вулиць і площ. Щоб одного ранку не прокинулися ми в Ракетобаді на вулиці імені Білки і Стрілки.

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» — Віктор Романенко

Добавить комментарий