Senza-titolo-5_i

    За 5 минулих років в нашій країні кількість центрів раннього розвитку дітей збільшилась в 6 разів. В 2010 році їх нараховувалось дещо більше 50, зараз — 332. Дітям там приділяють більше уваги, розвивають таланти та схильності, мову, готують до походу в дитячі садочки та школи. До того ж проводяться заняття танцями, уроки лічби, позуванню на фото та дефіле. Вартість відвідування таких закладів становить від 400 до 3000 гривень на місяць, але це не межа.

Пропонуємо вам ознайомитись з деякими порадами щодо того як виховати маленького генія?

Негеніальних дітей не існує. Є випадки, коли батьки не приділяють достатньо уваги своїм дітям. Займатись математикою бажано з 7 краще з 10 років, рано змушувати рахувати малюка не зовсім вдалий хід. В зрілому віці діти більше зосереджені, мають кращу пам’ять на числа. Для хороших результатів краще це робити в групах, та слід пам’ятати, що для хлопців більш характерно змагатись за лідерство.

Марина МУЖАНОВСЬКА, 35 років, директор школи ментальної арифметики Smartum, працює з обдарованими дітьми

Спеціальні, сенсорні сигнали утворюються від взаємодії із навколишнім світом. До шестирічного віку кора головного мозку не домінує. Для отримання знань у школі дитина повинна знати певні види діяльності  — ігрову, маніпулятивну, предменту. Завдяки ним вона зможе засвоїти сигнали, щоб отримати знання про навколишнє середовище. Далі кора головного мозку почне домінувати та управляти поведінкою.

Сенсорні сигнали найшвидше сприймають діти, які спочатку багато бешкетують. Випадкова гра без правил виявляє здібності. Дослідники провели експеримент серед успішних та неуспішних в’язнів. Перші в дитинстві багато часу грали. Заарештовані цього не робили. Було зроблено висновок, що чим більше дитина бешкетувала, тим більше був розвинений її творчий потенціал.

 Ірина Логвінова, дитячий психолог

Приклад сучасних батьків. В гонці за вихованням дуже розумної дитини, їй не залишається часу на саме дитинство. Є діти, які володіють не однією мовою, читають багато енциклопедій,  дивляться популярні наукові канали,їх день дуже насичений. А де ж місце для казок?Ігор?Мультиків? Проблемою цих дітей може бути те, що вони володіють знаннями, а спілкуватись зі своїми однолітками не можуть. Наші діти мають право на дозвілля. Вундеркінди найчастіше бувають нещасними. В той час як батьки роблять юного генія, сама дитина втрачає інтерес до життя. Депресії в шкільному віці стають дуже звичним явищем.

Віра СЕЛЕЗНЬОВА, 44 роки, дитячий психолог

Діти дуже добре вчаться на власному прикладі батьків. Якщо, наприклад, батьки займаються музикою, треба пропонувати дітям, займатись музикою разом, разом виступати на сцені. Для малюків це величезна мотивація.

Богдана ПІВНЕНКО, 39 років, скрипалька

Кожна дитина має свій потенціал. Щоб цей потенціал розкрити повністю треба мати дуже досвідченого тренера, який правильно використовує свій досвід. Якщо малюку дуже цікаво, він здатний виконати найбільш складні завдання.

Дмитро СЕМЕНОВ, 35 років, тренер із шахів.

2015-го його вихованка 8-річна Вероніка Верем’юк стала чемпіонкою Європи з шахів серед одноліток. Грає з 4 років

А ми зі свого боку бажаємо вам та вашим дітям успіхів у навчанні та розвитку власних здібностей!

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

за матеріалами: zik.ua

Добавить комментарий