img_topЩоб програти, треба знайти непрохідного кандидата, скажете ви і будете тисячу разів праві.

Саме так і зробила партія «Самопоміч», виставивши в Кривому Розі проти Вілкула-старшого, цього монстра місцевої політики, варяга Семена Семенченка.

По-перше, сам по собі Семен – особистість, яка далеко не однозначно сприймається не лише опонентами, але й прихильниками демократичних сил. По-друге, Семенченко має таке ж відношення до Кривого Рогу як український борщ до японських суші. А якщо врахувати той «шухер», який комбат співтовариші навели напередодні виборів в місті металургів, то тільки дурень міг повірити в їх перемогу.

Кривий Ріг – не Дніпропетровськ. Там узами Партії регіонів, точніше – Оппоблока пов’язаний майже весь електорат. Ну, і немісцевих, звичайно, там не люблять. Досить згадати, як у 80-х роках тамтешні бандити-бігуни по-звірячому били шанувальників «Дніпра», які приїжджали подивитися футбол.

Але я – про інше. Про те, що, на жаль, демократичні сили знову не змогли консолідувати свої зусилля і виставити єдиного, конкурентоспроможного кандидата. Навіть того ж Юрія Мілобога, м’яко кажучи, відсторонили від гонки. Хоча в минулій «грі» він йшов врівень з Юрієм Вілкулом, офіційно (!) у другому турі набравши всього на тисячу голосів менше. Кажуть, Мілборг не повірив в свою перемогу в майбутньому, в свій другий шанс. Я не вірю цьому.

Що ж Кривий Ріг отримав минулої неділі? Семенченкові ніяка «Самопоміч» не допомогла, бо відстав він рівно в 7 разів! Юрій Вілкул, зміг набрати 210 тисяч голосів. Комбату дісталися жалюгідна 31 тисяча. Є питання? Отож!

Виходить, що патріотам і демократам ще є чому повчитися у Вілкула і компанії щодо стратегії на виборах у великих містах.

Нам же радіти, безумовно, нема чому, але поаплодувати, погодьтеся, варто. Адже, хай їм Грець, ніхто ж тепер і не скаже, що вибори пройшли нечесно.

А скажуть, обов’язково скажуть, що українське суспільство ще не готове до демократичних перетворень. І не тільки тому, що такі як Юрій Вілкул залишаються при владі. А тому що патріотичні сили знову не можуть домовитися. Цим і користуються – вже скористалися!

Що стосується знову ж таки «Самопомочі», то вона знову виявляється партією-одноденкою, таким собі баластом, який чомусь завжди на руку то Краснову, то Оппоблоку,  то Укропу –  випадок з  «коаліціадою» у Дніпропетровську і  виборами мера в Кривому Розі прекрасно доводить.

Запитайте будь-якого чесного політолога (сподіваюся, такі ще залишилися) про варяга Семена Семенченка і шанси перемогти Юрія Вілкула на його території? Вам просто розсміються в обличчя. В кращому випадку. У гіршому – подумають, що ви провокатор.

Не знаю, може, як боєць для нашої армії комбат ще б і згодився. Але в політиці він явний труп з премією Дарвіна в руках. Як в даному випадку і вся партія «Самопоміч». А з нею, як це не прикро, і вся демократична частина українського суспільства, яка так і не змогла перемогти в Кривому Розі. Не змогла, тому що в такі часи треба об’єднувати сили і розум, домовлятися, а не самовпевнено тягнути ковдру на себе.

Не знаю, що тепер чекає Кривий Ріг – новий пам’ятник Леніну побудують або, нарешті, приведуть в порядок його вулиці і проспекти. В одному можна бути впевненим точно: об’єднати в цьому місті демократів і патріотів не вийшло. Та й не особливо, як бачимо, прагнули. А за такими нецілеспрямованими народ не піде. Вже не пішов, на жаль.

До речі, в соцмережах деякі пишуть, що вибори, вибачте, не просрали, а полюбовно продали. Не знаю, свічку не тримав. Але дуже схоже на правду.

 

Віктор Романенко.

Добавить комментарий