OSBB-855x483

З 1 січня 2016 року в Україні було ліквідовано ЖЕКи й замість них повинні бути створені ОСББ. Закон про ОСББ несе в собі дійсно те, чого попередні структури нам надати не в змозі. Це і контроль мешканців за коштами, що сплачуються на утримання будинку, і можливість самоврядування та керування цими коштами. Дані переваги неодмінно повинні сприяти тому, що в найближчому майбутньому всі українці заживуть у чистих під’їздах, ходитимуть чистими дворами та вулицями, а наші діти будуть проводити свій час на безпечних та сучасних ігрових майданчиках, але…

Все вищезазначене буде мати місце на практиці, якщо процесами створення та функціонування ОСББ будуть займатися люди сучасні і жодним чином не пов’язані з корумпованими наскрізь ЖЕКами та ЖилСервісами. Люди,що мають щире бажання змінювати на краще  їх навколишнє середовище,але…

На жаль, на практиці все зовсім по-іншому. Частіше за все створенням ОСББ займаються колишні співробітники ЖЕКів та ЖилСервісів, створюють підконтрольні їм ініціативні групи, що з часом трансформуються в члени правління та будують стіни бюрократичного «зволікання» між собою та людьми. Спробую розкрити вам ці процеси на прикладі ОСББ, що було «створено» в моїй багатоповерхівці.

Створене ОСББ в багатоповерхівці по вулиці Шолохова, 19 багатьох мешканців захопило зненацька. Восени на спільному зібранні мешканців, колишня співробітниця ЖЕКу , так звана «паспортистка», що має, м’яко кажучи, підмочену репутацію, і яка під час місцевих виборів «співпрацювала» с депутатом від «Громадської Сили» Кушніром Станіславом, оголосила присутнім на зібранні, що в будинку створюється ОСББ. Презентувала майбутню голову, та членів ініціативної групи, більшість з яких взагалі не мали уявлення про те, що собою уявляє це «створення». Тобто, не проводячи зборів, не голосуючи та заповнюючи протокол, по факту заднім, числом було сфальсифіковано, нібито прийняте усіма рішення про створення ОСББ, призначення голови та формування ініціативної групи. Новоявлена голова на питання по темі відповідала загальними реченнями та ініціативи на виявляла. Всі незручні питання брала на себе колишня «паспортистка», що протягом зборів явно перетягувала на себе «ковдру» ініціативи. Було схоже на те, що головує саме вона, а всі інші учасники включно з головою мають бути «маріонетками» її задумів.

Місяць по тому ініціативна група почала збирати кошти на ще не створене ОСББ. Сидячи у дворі на лавочці, вони вимагали від всіх мешканців, що проходили поруч здати по 10 грн та поставити свій підпис в якомусь списку. Саме з цим питанням члени ініціативної групи звернулись і до мене. Та коли поцікавився на що здаються кошти та залишаються підписи, на мене обрушився шквал заперечень та незадоволення тим , що я, як хтось з «ініциативщиків» зазначив, лізу не в свою справу, і що якщо не хочу можу не здавати й не підписувати нічого. Тобто гроші збирались беззвітно, підписи залишалися на аркушах без «шапки», завдяки чому проконтролювати подальшу долю коштів та підписів буде неможливо. Найцікавіше те, що більшість мешканців здають та підписують завдяки довірі до сусідів, що входять у ініціативну групу. Звісно ж жіночка з «відомою» репутацією участі у зборі коштів безпосередньо не брала, щоб не відлякувати потенційні «пожертви».

Пройшло три місяці, і от раптом помічаю розвішані у під’їзді повідомлення про те, що ОСББ створено, прийнято Статут, обрано членів правління та затверджено тарифи, за якими ми маємо вносити кошти кожного місяця. Не без подиву у списку членів помічаю своє прізвище. Без зборів, без голосування, хто, як і коли вирішив за мешканців їхню долю? Ці питання, що й досі залишаються без відповідей. Та от вирішую скористатися «званням» члена правління та прошу собі копію Статуту, що був прийнятий таємно від мешканців. І знов я натикаюсь на стіни відмовок та зустрічних питань. Статут не отримав ще й досі. Що ховається за цим небажанням надати копію Статуту? Підозрюю, що розуміння прийде під час його вивчення.

Зараз, вже третій місяць існує ОСББ «Шолохова 19», та все чим змогло «відзначитися» його керівництво це встановлення незручного дитячого майданчику одним з кандидатів під час виборів, який вже має одну зламану гойдалку і «дурна» слава про його мешканців завдяки зірваній сесії міськради, де вони за гроші Краснова заважали працювати депутатам.

Тобто, будь яка світла ідея, втілена в життя темними людьми приречена на провал. Сподіваюсь все ж таки на те, що чесні, розумні та сучасні українці, нарешті почнуть проявляти ініціативу та не допустять повернення старої системи ЖЕКів під виглядом новостворених ОСББ.

 

Бережи нас Господь і Слава Україні!

 

З повагою та впевненістю у майбутнє член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»  Ігор Кабанюк.

 

Добавить комментарий