42a27af-------------Зараз багато українців вирушає в подорожі країною або закордон, нам хочеться отримати більше інформації стосовно побуту інших народів, про цікаві правила їх життя, норми законодавства. Можна це робити власними силами або звернутись за допомогою до турагенцій. Та чи замислювались ми колись, що в нашій країні є певний перелік правил поведінки під час подорожей? Це дуже цікава інформація.

Права пасажирів у поїздах

Правила перевезення пасажирів потягів регламентується у Правилах поведінки громадян на залізничному транспорті, Правилах перевезення пасажирів, посадовій інструкції стюарта, тобто провідника (вони розміщуються зазвичай у всіх вагонах поїздів, проте дуже дрібним шрифтом, який не кожен зможе прочитати, а також ця інформація є у мережі інтернет). Ця документація не підлягає змінам з боку керівництв регіональних залізниць, їх працівників. Іноді, на жаль, співробітники залізниці зловживають своїми повноваженнями, бо їм добре відомо, що громадяни нашої країни не знають своїх прав.

Доброзичливість

Працівники Укрзалізниці повинні бути ввічливими. Про це сказано в їх посадовій інструкції, це частка їх професійних обов’язків, за це вони отримують свою зарплатню. Пасажир, який придбав квиток, вже сплатив всі послуги. Провідник має бути вихованим, поважати та турбуватись про пасажира. Якщо ви зустрілись з відвертою грубістю, у вас є повне право скаржитись начальнику потяга. Це звісно дуже високо, проте спустившись на землю, точніше на колію і ми маємо замислитись про матеріальний бік ситуації.

Права пасажира поїзда:

1. Перевозити багаж вагою не більше 36 кг, при чому його розміри не повинні стандартними, тобто він має компактно розміщуватись у відведених місцях.

2.На других полицях повинні бути ремені безпеки. У випадку, коли провідник стверджує, що цей вагон таких ременів немає, то його він мусить принести їх або із сусіднього вагону або від начальника поїзда.

3.До послуг пасажирів безкоштовна тепла або кип’ячена вода, аптечка, яка повинна бути у кожному вагоні. Тобто зрозуміло, що все це не безкоштовно, але у вартості вашого квитка вже закладені всі ці послуги.

4.Не можна слухати музику по радіо поїзда.

5.Якщо виникла необхідність потрібно просити ковдру, не зважаючи на температуру в потязі.

6.Ви, як пасажир, маєте право спати в будь—який час доби. Пасажири нижніх місць не повинні чекати, доки їх сусіди із верхньої полиці захочуть спати. Потрібно, звісно уникати конфліктних ситуацій, наступного разу ви можете купити білет на верхній полиці. То ж, якщо ви хочете відпочити не потрібно виправдовуватись, ви маєте повне право.

7.В вагоні повинне бути мило та туалетний папір, хоча, звичайно, можна використувати своє.

8.Ви не зобов’язані дихати сигаретним димом, куріння в поїздах заборонено, якщо хтось із пасажирів порушує це правило, провідник повинен з ним розібратись.

9.Не потрібно складати, здавати і прибирати після себе постіль — це робота провідника,бо зазвичай провідник користується низьким рівнем обізнаності пасажирів.

10.Займати місце в будь-якому вагоні, а особливо, якщо поїзд зупиняється на невеликій станції, де зупинка триває декілька хвилин. Пасажир фізично не в змозі дістатись до певних вагонів.

11.Пасажири повинні зберігати квиток весь термін поїздки, особливо у Інтерсіті+.

 

Читайте також: Послуги, про які не здогадуються користувачі «Укрзалізниці»

Тож ми ознайомили вас з основними правами та обов`язками пасажирів потягів,  то не нехтуйте можливістю користуватись своїми правами   і тоді ваші поїздки будуть більш зручними.

Гарних подорожей!!!

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

Добавить комментарий